Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Askeriyede ameliyat
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Askeriyede ameliyat
Askeriyede ameliyat 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar,

Şuanda askerim. Askerliğimin bitmesinede 40 gün kaldı...

Sivilde de yaşadığım hemeroid problemi nedeniyle askeri hastaneye başvurdum. Doktor ameliyat olabileceğimi söledi ama yinede bana bıraktı.
Bende gerekiyorsa olmak istiyorum dedim. Gün verdi. 15 gün sonra ameliyat olacağım ancak kafamda soru işaretleri var. Sizden bu konuda yardım isteyecektim.

Bendeki hemeroid problemi günlük hayatımı çok etkilemiyor aslında, sadece dışkılama sırasında çıkıp daha sonra düzeliyor. Kanamam da yok, ağrım da. Ancak yinede tuvalet ihtiyacımı uzun sürede giderdiğimden dolayı bu durumdan rahatsızım ve kurtulmak istiyorum.

sorularım şu şekilde;

Öncelikle, askeri hastane olduğu için ve refakatçim olmayacağı için tedirginim. İnternet literatürünü taradığımda herkes ağrı dan ve sonrasında oluşan sorunlardan bahsetmiş. Ağrı ilaçlarla kontrol altına alınamayacak kadar çok olur mu?

İkinci sorum da sizce ameliyat sonrası hastanede ne kadar kalırım? Hastane biraz eski ve gözüme yeteri kadar steril gelmedi. Ayrıca oturma banyosu gibi şeyler de yapamazsam nasıl iyileşeceğim? Bunlara ek olarak hava değişimi alıp alamayacağımı da bilemiyorum. Yani eğer 21 gün istirahat verirse hava değişimi alabiliyorum. Sizce bu kadar verir mi?

Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...
darklordum (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Askeriyede ameliyat 13 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Size çok geçmiş olsun. Web siteme üye olurken de belirtildiği gibi, ben etik kurallar gereği başka bir ekip veya hekimin tetkik ve tedavisi altında olan hastalara yorum yapmıyorum. Lütfen sorularınız için benimle değil, tetkik ve tedavinizi yürüten meslektaşlarım ile irtibata geçiniz. Hemoroid konusunda daha detaylı bilgiyi, danışmanlığını yaptığım www.hemoroiduzmani.com sitesinde bulabilirsiniz. Acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 12/12/2010 17:43 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1