Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Grade II Hemoroid ve Soliter Rektal Ülser
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Grade II Hemoroid ve Soliter Rektal Ülser
Grade II Hemoroid ve Soliter Rektal Ülser 8 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Hocam. Makat bölgesinden sürekli gelen yeşil/sarı-kahverengi akıntı şikayetim vardı. Oturamama, gaz veya dışkı tutamama, karın ağrısı vb. hiçbir şikayetim yoktu. Özel bir hastanenin gastroenteroloji bölümüne gittim. Önce kan tahlilleri, ardından uyutularak kamera ile inceleme işlemi yapıldı.

Kan tetkiklerinde:

LYM değeri biraz yüksek, EOS değeri biraz düşük çıkmış. Diğer değerler normal sınırlarda.

REKTOSİGMOİDOSKOPİ RAPORUNDA İSE:

-Video kolonoskopi cihazı ile hasta işleme alındı.
-PREMEDİKASYON: IV 5 mg midozalam ve 50 mg midozalam ile sedoanaljezi uygulanarak işleme girildi.
-DIŞ GÖRÜNÜM:Anal içinde genişlemiş hemoroidler izlendi.
-REKTAL TUŞE: Anal içinde hemoroid yastıkları palpe edildi.
-REKTOSİGMOİDOSKOPİ: 90 cm de çekuma ulaşıldı ve terminal ileuma girilerek 20 cm kadar ilerlendi. Rektum da 8. cm yaklaşık 2 cmlik bir alanda ülser ve etrafında endurasyon izlendi. Sigmoid kolon 35. cm de bir alanda hiperemiler izlendi. Bu bölgelerden biyopsiler alındı. Bunun dışında kalan tüm kolon bölgelerinde renk, mukoza ve haustrasyon yapısı normal olarak değerlendirildi. Terminal ileum normal olarak değerlendirildi. Retrofleksiyonla bakıldığında anal kanal etrafında genişlemiş hemoroidler izlendi.

TANI:
1-GRADE II HEMOROID
2-SOLİTER REKTAL ÜLSER

Doktor bey, 6 ay süreli ilaç tedavisine başlayacağız dedi (...................... Fitil). İlacı yaklaşık 3 aydır düzenli olarak kullanıyorum ama akıntı hala devam ediyor.

Görev yerim gereği 2-2.5 ay süresince genel cerrahi ya da gastroenteroloji uzmanına görünme şansım olmayacak. Bu sebepten tavsiyeleriniz önemli. Sizin bu konu ile ilgili görüşünüz nedir? Nelere dikkat etmeliyim?

Saygılarımı sunuyorum. Teşekkürler.
desert (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 12/06/2016 00:13 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Grade II Hemoroid ve Soliter Rektal Ülser 8 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin muayenesi sonrasında sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği, detayları veya sonuçları, bir ilaç, tedavi veya ameliyatın gerekliliği, etkinliği yada olumsuz etkileri gibi konularda yorum yapmamaktadır. Lütfen muayenenizi gerçekleştiren ve tedavinizi düzenleyen meslektaşımıza veya ekibe herhangi bir iletişim kanalı ile ulaşın ve sorularınızı onlara yöneltin. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirmesi işleri daha karmaşık hale getirebilir. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1