Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: iyi geceler
iyi geceler 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
hocam ben kısa bir süre öncesine kadar tuvalette sorun yaşamıyordum ama 1 aydır makadımda aniden meme oluştu ağrı,sızı ve yanmalar arttı çok can sıkıcı şekilde değil ama huzursuz ediyor.kaşınmalar başladı ve hep tuvalet ihtiyacı hissediyorum def-i hacet yapsamda bitmiyor.Eskiden çok zorlandığımda ufak kanama olurdu artık her tuvalette var en son bugün epey kan geldi. Okulum olması sebebiyle uzun süreli iyileşme dönemi bana uymuyor. bu belirtiler laser tedavisi ile giderilebilir mi??
saintdaphne (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Makatta şişlik veya meme ele g... 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Makatta şişlik veya meme ele gelmesi birçok hastalıkta görülebilir. 1. Hemoroid veya basur hastalığında makat içinde veya dışında, yada hem mkatın içi ve hemde dışında memeler olabilir. 2. Makatta çatlak durumunda nöbetçi meme dediğimiz aynen hemoroid veya basur memelrinde olduğu gibi memeler olabilir. 3. Rektal polip: bağırsağın iyi huylu tümörlerinde ele şişlik gelebilir. 4. Makat sarkması (rektal prolapsus) makatın aşağıyda doğru sarktığı durumlarda olabilir, kimi zaman hemoroid ile birlikte olabilir. 5. Tümörler: makat bölgesini habis tümörlerindede şişlikler ele gelir. Bu nedenle makatta ele gelen meme veya şişlik durumlarında umursamaz davranmayıp mutlak konunun uzmanı olan bir Genel Cerraha başvurmak olmalıdır. Sizde ilk yapılması gereken doğru tanının konulması ve ondan sonra tedavini düzenlenmesidir. Sizde daha ne rahatsızlığı olduğunu bile bilmeden lazer tedavisinin uygunluğu hakkında fikir ileri sürmek mümkün değildir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1