Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

dıskı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: dıskı
dıskı 10 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi gunler 19 yasindayim.. Benim sorunum bundan 4 ay once siddetli karin agrisi ve safra kusmustum tuvaletimi yapamiyordum ve gaz cikartamama gibi bir sorunum vardi. 4 aydan beri bu durumla bir daha karsilasmadim ama benim aklimi kurcalayan dışkımın curuk kokmasi bu durum beni endiselendiriyor bir tek bu sorunum var bu durum yaklasik 1 seneden fazla devam ediyor. Tuvaletimi rahat yapabiliyorum bu durum beni doktora gitmemi engelliyor. Yardimlariniz icin tesekkur ederim iyi calismalar..
cansuty (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:dıskı 10 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Kötü kokulu gaz ve dışkı çıkartma ile gaz çıkartmada artış (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-gazi.html) olması arasında ayırım yapmak gerekir. Kötü kokulu gaz çıkartma (yellenme) nedenleri: huzursuz bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), kalın bağırsakta iltihap (enfeksiyöz kolit), iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), bağırsakta emilim bozukluğu (malabzorpsiyon) ve Çölyak hastalığı gibi sorunların varlığında görülür. Kötü kokulu gaz çıkartma birkaç gün içinde düzelirse ön planda kalın bağırsakta bir iltihabi olay (enfeksiyöz kolit) düşünülür. Ancak, kötü kokulu gaz çıkartmanın aylardır devam ediyor olması, altta yatan bir soruna işaret eder. Bu durumda, kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html), Çölyak hastalığını araştırmak için bazı kan tetkikleri, nefes testi, ince bağırsaktan sıvı örneği alınması gibi çeşitli tetkikler yapılır. Bu tür bir sorun varlığında bir Gastroenteroloji Uzmanı’na başvurmakta yarar vardır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/02/2014 23:17 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1