Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kolon kanseri korkum
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kolon kanseri korkum
Kolon kanseri korkum 6 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam Merhabalar,

Ben 16 Yaşından beri anksiyete ve panik atak hastasıyım şuanda 20 yaşında bir erkeğim

Daha önce bir çok korkum oldu delirme korkusu, şizofren olma, anoreksiya, aort anevrizması, kalp yetmezliği, ölüm korkusu

ve şuanda içinden çıkamadığım kolon kanseri olma korkum

Tahmin Edebileceğiniz Üzere Sürekli İnternetten Araştırma Yapan Bir İnsanım

Sürekli Kolon Kanseri Olucakmıyım Acaba Aniden Bağırsağım Tıkanıcak Ağrılar İçinde Kalıcakmıyım İnanın Çok Zor

Yaşım : 20

Uyku Düzenim : Çok Berbat Gece 2.3 den önce uyumuyorum Sabah 12 Den Önce Uyanmıyorum

İştah :
İştah Durumum Normal Kendimi Bildim Bileli Aynıdır Bir Değişiklik Yok

Kilom : 50 Kiloyum 20 Yaşında Kendimi Bildim Bileli Zayıf Ne Yersem Yiyeyim Kilo Alamayan Bir İnsanım

Belirlenmiş Sahip Olduğum Hastalıklar : Anksiyete - Panik Atak

Kullandığım İlaçlar : ........................................................

Dışkı Biçimi : Genelde 2 Parça Kalın Bazende İnce Ama Öyle Kalem Gibide Değil Bazen Patates Püresi Gibi

Dışkılamada Ağrı : Dışkılama Yaparken Ağrı Hiç Yok

Mide Sorunu : Midemde Ağrı Hiç Olmadı Şuana Kadar, Sadece Gaz Oluyor Ve Guruldama Oluyor Bazen Bu Guruldama Çok Artıyor Geçen Haftalarda Doktora Gittim İÇ Hastalıklarına Bu Korkularımı VS'De Anlattım El İle Muayene Etti Karnımı Tansiyonumu Ölçtü Sırtımı Vs Dinledi Gazım Olduğunu Söyledi Açıkcası Test Yapmak İstemedi Birazda Psikolog Gibi Konuştu Diyebilirim Daha Çok Gençsin Bunları Düşünmemen Lazım Eğer Hala Bir Şüphen Olursa Bi Kaç Hafta Sonra Gel Yapalım Bütün Tektikleri Dedi

Dışkıda Kan & Mukus : 2 Senedir Kontrol Ederim Dışkımı Kan Veya Mukus Görmedim

Dışkı Rengi : Herzaman Kahveringi Dışkı Renginde Hiç Bir Değişiklik Yok Çok Ender Olarak Yeşil Oluyor Hafif

Günde Kaç Defa Dışkılama Yapıyorum : Bazen 1 Bazen Günde 3 Veya 4 Ve Hepsi Genelde Yemekten Sonra Kısaca Ne Yersem Yiyeyim Tuvalete Gidiyorum Ama Bazende 1 Gün Hiç Gitmediğim Oluyor Ozamanda Bende Birşeymi Var Diyorum Kısaca Gitsemde Gitmesemde Kendimi Yiyorum

İshal : En Son 2.3 Ay Önce Oldum Sulu Mercimek Çorbası Gibiydi Açıkcası Fitilide O Ateşledi Bir Yazdım İnternete Kolon Kanserini Gördüm O Gün Bugündür Korkum Tavan Yaptı Ondan Sonra Hiç İshal ( Mercimek Çorbası ) Gibi Bir Dışkılama Olmadı

Stres Durumum : Tahmin Edeceğiniz Üzere Kendimi Bildim Bileli En Ufak Şeylerden Evham Yapan En Ufak Şeyi Kafama Takan Genel Olarak Stresli Bir İnsanım

Baba Tarafımda Kolon Kanseri Veya Kanser Türü : Büyük Babam ( Babamın Babası ) 78 Yaşında Kolon Kanserine Yakalında 59 Gün İçinde Vefat Etti ( Beni Korkutanda Bu Acaba Bendedemi Var Çünkü Çok Acılar Çekti Yerlere Atıyordu Kendisini Ağrılardan )

Anne Tarafımda Kolon Kanseri Veya Kanseri Türü : Hiç Bir Sorun Yok Hepsi Sağlıklı Bireyler

Babamda Bulunan Sağlık Sorunu Varmı ? : Şuana Kadar Bilenen Bir Sağlık Sorunu Yok Fakat Alkolik Birisi Ve Sanırım Akciger Kanserine Yakalanması An Meselesi 53 Yaşında 25 Senedir Belkide Daha Fazla Alkol Ve Sigara Kullanır Sigarayı Bıraktı Bu Arada
Annemle Babam Biz 9.10 Yaşlarında Boşandı Bu Arada

Annemde Bulunan Sağlık Sorunu Varmı ? : Hiç Bir Sorunu Yok Kötü Alışkanlığıda Bulunmamakta 40 Yaşında Öğretmen Şu Zamana Kadar Ne Alkol Ne Sigara Tadını Bilir

Kötü Alışkanlığım Varmı ? : Sadece Sigara ( 3 Günde 1 Paket Bitiyor ) Şuana Kadar Bira Dahi İçmedim

Bugün Durumum 1.02.2018 : Hocam Bugün Saat 3 de Yeni Uyandım Tuvalete Gittim İlki Kalın Kısa Normal Ama 2. Kez Gittiğimde İnce Dışkıydı İşaret Parmağım Gibi Diyebiliriz Birleşik Püre Gibiydi Yumuşak Ve Rengi Kahverengi Yavaşca Suyun Dibine İndi Ve Gerçekten Çok Korktum Sabah Gaz, Karın Ağrısı, Kusma, Kısaca Hiç Bir Sorun Yoktu Dışkıyı Yaparkende Zorlanmadım Acıda Yoktu Sadece İnceydi

Ve Kafama Takılan Bir Soru Ben Eskiden Çikolata Falan Çok Yerdim Ama Şimdi Nezaman Yesem 20 Dk Sonra Tuvaletim Geliyor Anlamıyorum Bu Sorunu

İnce Dışkı Sürekli Devam Etmiyorsa Ve Kalıcı Bir Hal Almadıysa Sorun Değildir Diyorlar Her İnsanda Olabilir Kalıcı Bir Hal Al Yoksa Diyor Bazı Kaynaklar Bendede Sürekli Kalıcı Bir Hal Yok Ayda 2 Veya 3 Kez Oluyor Diyebilirim Ama Çok Korkuyorum İşte

Cevabınızı Sabırsılıkla Bekliyor Olucam.

Sevgiler.
onrcn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 03/02/2018 21:39 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kolon kanseri korkum 6 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Evladın sana geçmiş olsun. Öncelikle, bilmen gereken önemli bir gerçek şu: bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) olgularının sadece binde biri 20 yaş ve altındadır. Ayrıca, 20 yaş ve altında bağırsak kanseri belirlenme olasılığı her 10 bin kişide 1-6 arasındadır. Senin yakınmaların için bir İç Hastalıkları ve bir Psikiatri Uzmanı’nın takibinde olman yararlı olacaktır.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 03/02/2018 21:40 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1