Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Rectum kanseri icin laparoskopik yontem uygun mu?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Rectum kanseri icin laparoskopik yontem uygun mu?
Rectum kanseri icin laparoskopik yontem uygun mu? 14 Yıl, 5 Ay önce  
Degerli hocam size New Jersey – ABD’den yaziyorum. Esimde rectum kanseri cikti ve ameliyat onerildi. Bizim cerrahimiz acik ameliyat onerdi, ancak ben internetten laparoskopik yontemin son yillarda daha fazla tercih edildigini ogrendim. Sizin gorusunuzu rica ediyorum. Saygilarimla.
misafir245 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Rectum kanseri icin laparoskopik yontem uygun mu? 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Eşinize geçmiş olsun. Laparoskopik ameliyat konusunda haklısınız, son yıllarda kalın bağırsak ameliyatlarında oransal olarak belirgin şekilde laparoskopik ve robotik cerrahiye doğru yönlenme var ve bende kişisel olarak bu iki yöntemi tercih ediyorum. Bağırsak kanseri tedavisinde: tümörü ve lenf bezlerini çıkartmaya yönelik cerrahi işlem, kalın bağırsak kanserleri için en yaygın tedavidir. Çoğu hastada cerrah kolon veya rektumun sağlıklı parçalarını tekrar birleştirir (anastomoz), ancak bazı durumlarda kolostomi (kalın bağırsağın geçici veya kalıcı olarak karın derisine dikilmesi işlemi) gerekebilir. Bağırsak kanseri tedavisinde ameliyata ek olarak: kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler de gerekebilir. Acil şifalar dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.robotcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1