Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

tuvalet tutma alışkanlığı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makat Sarkması
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: tuvalet tutma alışkanlığı
tuvalet tutma alışkanlığı 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Merhaba,

Çocukluğumdaki tuvalet tutma alışkanlığım ve ardından yıllarca süren kabızlık sonucu yaşadığımı düşündüğüm bazı sıkıntılarım var;

zor ve parça parça dışkılama, defalarca tuvalete gidip tam boşalamama hissi, aniden başlayıp biten ishal, bazen bir haftayı bulan ishal, özellikle yemek sonrası ve akşamları şişkinlik

En rahatsız edici olansa sürekli gaz baskısı hissetmek, kaçmaması için tutmaya çalışmak. Gazın kaçtığından da şüpheleniyorum. Tutmaya çalışırken bir anda gaz baloncuğu akıp gidiyormuş gibi bir his oluyor ve beş on sn için rahatlıyorum. Gazım genelde kokusuzdur, koku hissetmiyorum. sadece son günlerde bir iki defa anlık bir koku duyuyor gibi oldum. Ayrıca kendi isteğimle gaz çıkarmakta zorlanıyorum. En fazla 1 sn süresince ve az miktarda çıkarabiliyorum. Tuvalette uğraşıp çıkaramazken yerime döndüğüm anda gaz baskısını yeniden hissediyorum. Bu durum yaşam kalitemi alt üst ediyor. Tüm dikkatimi gazı kontrol etmeye harcamak zorunda kalıyorum.

Şikayetlerimi araştırdığım zaman rektosel olabileceğini düşündüm, sizce bu düşüncemin doğru olma olasılığı var mı? Hangi tetkikleri yaptırmamı önerirsiniz? Çok teşekkür ederim,
Saygılarımla
karpuzzz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 17/11/2013 15:22 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:tuvalet tutma alışkanlığı 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Özellikle, öğrencilik ve gençlik yıllarında yatakhanede kalma ve ortak tuvalet kullanma gibi nedenlerle gençler sık olarak dışkı tutma veya dışkılarını ertelemektedirler. Bu davranış biçimi zaman içinde, dışkılama zorluğu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html), kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html) vb. sorunlara neden olabilir. Siz de mevcut gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html), ishal, dışkının tam boşalmaması (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...tam-bosalmamasi.html), karında şişkinlik (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/karin-siskinligi.html) vb. yakınmalarınız mevcut ve rektosel (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html) sorununuz olduğundan şüpheleniyorsunuz. Sizin öncelikle, bir makat muayenesinden (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) geçmeniz ve bundan sonra gerekli araştırmaların yapılması uygun olur. Kolorektal cerrahi ve proktoloji – bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 17/11/2013 15:49 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1