Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Ameliyat sonrası yaşadığım sorunlar
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Ameliyat sonrası yaşadığım sorunlar
Ameliyat sonrası yaşadığım sorunlar 10 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Doktor bey,merhaba.Trabzon’dan yazıyorum size.36 yaşında öğretmen bir bayanım.Yıllardır makatın dışında biri üstte,diğeri altta olmak üzere makat yuvarlağını çepeçevre saran iki büyük meme vardı.Oluşumu çocukluk yıllarımda başlamıştı.Önce bir çıkıntı şeklinde başlayıp yıllar içinde büyüyüp genişlemişlerdi.Bu memeler zaman zaman şişip ağrı,sızı yapıyor,birkaç gün sonra şikayetlerim geçiyordu. Kanama sorunum yoktu.Memeler şiş değilken orda deri gibi büzük olup ağrı yapmıyor,sadece estetik açıdan sorun oluyordu.Onların dış hemoroid olduğunu zannediyordum.Yıllarca o şekilde yaşadım.İkinci doğumumdan sonra ağrılarım sıklaştığı için 3 ay önce Ankara’da bu konuda çok tecrübeli olduğunu söyleyen bir doktor tarafından ameliyat edildim.Ameliyatım muayenehanede lokal operasyonla 5 dakikada yapıldı.Yöntemini bilemiyorum ancak dikişler vardı.Ameliyattan sonra çok ağrım oldu.Resimde makatın sol tarafında görülen şişlikler var şimdi.Solda görünmelerine rağmen ıkınıp baktığımda üçü alt bölgede diğer üçü de üst bölgede duruyor.Ameliyattan önceki hallerinin küçülmüş ve şekil değiştirmiş haline benziyorlar sanki.Bunlar bazen biraz daha şişiyor ve ağrıları artıyor.(özellikle tuvaletten sonra).6 hafta sonra kontrol için gittiğimde bir de çatlak oluştuğu söylendi ve kas kesilmesi yöntemi uygulandı.Şişliklere ise müdahale edilmedi.Doktorum oluşan şişliklerin deri parçası olduğunu ve ağrı yapmayacağını söylüyor.Ancak ben ameliyattan bu yana her gün ağrı çekiyorum.Bazen tuvalet kağıdında az miktarda kan görüyorum.Doktorum ilk ameliyatımdan önceki memeler için de hemoroid değil,deri parçasıydı diyor.Sanırım tıpta deri parçası diye bir hastalık yoktur.Asıl sorun onların şişip ağrı yapıyor olmasıydı.Yoksa estetik bir kaygım yoktu.Doktorumdan bu konuda bir sonuç alamadım. Sanırım onları küçültmeye yönelik bir işlem yaptı ama esas sorunum tetiklendi diye düşünüyorum .Yıllarca bu hastalıkla yaşamış biri olarak böyle hissediyorum.Sizce de böyle bir ihtimal olabilir mi?Şimdiki ağrılarım ameliyat öncesindeki ağrılara benziyor.Tek fark eskiden ara ara yaşadığım bu ağrıları şimdi gün içinde artıp azalmak şeklinde her gün yaşıyorum.Eski halimden çok daha kötüyüm şimdi.Ameliyat olduğuma çok pişman oldum.Trabzon’da iki doktora daha muayene oldum.Çatlak düzelmiş.Her ikisi de ciddi bir sorun olmadığını,bu şişliklerin hemoroid olmadığını söylediler.Bir doktor şişliklere ödemdir,geçer dedi.Diğer doktor bir teşhis koymadı,kolonoskopi ve biyopsi önerdi.Bir de makatta spazm olabileceğini ve elle genişletilebileceğini söyledi.Ancak benim ameliyattan önce ciddi bir rahatsızlığı çağrıştıracak şikayetlerim yoktu.Zaten yaklaşık 30 senedir bu hastalıkla yaşadım. Şimdiki şikayetlerim ameliyat sonrasına bağlı.Doktor bey,ameliyat sonrası için yorum yapmak istemediğinizi biliyorum.Ancak çok çaresizim.Ne yapacağımı bilemiyorum.Kalıcı bir hasar olmasından korkuyorum.Yaşadığım bu olumsuzluklar psikolojimi de bozdu.İmkan yaratabilirsem sizin kliniğe gelmek isterim.Ancak bu sürece kadar durumum ne olabileceği konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Sizce bu şişlikler ne olabilir,geri giderler mi?Tekrar bir operasyon gerekir mi?Yoksa bir süre daha beklemelimiyim?Durumumu net ifade edebilmek için uzun yazdım.Vaktinizi aldığım için özür dilerim.Şimdiden cevabınız için teşekkür eder,saygılar sunarım…
gromi (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Ameliyat sonrası yaşadığım sorunlar 10 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, sanal ortamda ameliyat sonrası dönemdeki sorularla ilgili yorum yapmıyorum. Lütfen sizi ameliyat eden cerraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. Ameliyat sonrası dönemde, herhangi bir konuda şüpheniz olması veya ikinci görüş almak için sanal ortamda size çözüm üretilemez ve farklı bir cerraha muayene olmanız uygun olur. İkinci görüş almak için, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimize muayene olmak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1