Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Bağırsak kanseri
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Bağırsak kanseri
Bağırsak kanseri 9 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam. Ben 16 yaşındayım. Bi kaç ay önce kabızlık ve ona bağlı zorlanma ve kanama oldu. Bi sertlik hissediliyordu makatın 1cm gibi içinde. Ama sonra kabızlık geçti rahatsızlığımda geçti. Hissedilen sertlik geçmemişti. Ama bu ay yine tekrarladı. Bazen ishalde olabiliyor. Bu ay kanama1 kere oldu tuvaletten sonra tuvalet kaşıdına bulaşan açık kırmızı pembe gibi renkli bi kandı. Makata dokunun a acıyo ve sertlık var hala. Kanser olabilirmi çok korkuyorum.
Hiy (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Bağırsak kanseri 9 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, beş ay önceki mesajınızda da (www.taviloglu.com/forum/index.php?option...=14&id=4136#4137) benzer sorunuza cevaben bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-cerrahi-tanitimi-ve-muayenede-dikkat-edilecek-noktalar.html) muayene olmanızı önermiştim. Sizde hastalarımızın büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi, yakınmalarınızda biraz düzelme olduğunda sorununuzu unuttuğunuz anlaşılıyor. Bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) veya makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html) tanısı alan hastaların % 90’ının, 50 yaş üzerinde olduğu belirlenmiştir. 2007 yılı ABD resmi istatistiklerine göre kalın bağırsak ve rektum kanserine yakalanma olasılığı her 100,000 kişide 52’dir. Yaşam boyu bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) ve rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) gelişme riski % 5-6 olarak belirlenmiştir. Toplumda bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) gelişme riski, erkeklerde % 2.9 ve kadınlarda ise % 2.2 olarak belirlenmiştir. Genellikle, 40 yaştan sonra bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) riski artmaya başlar. Çok nadir olarak 40 yaş altında bağırsak kanserine rastlanmakta olup, bunlarda sıklıkla ailevi veya kalıtsal nedenler veya çok sayıda bağırsak polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kalin-bagirsak-polipleri.html) varlığı yada iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) olduğu gözlenmektedir. Bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) olgularının sadece % 0.1’i 20 yaştan genç, % 1.1’i de 20-34 yaş aralığında, % 4’ü 35-44 yaş aralığında ve % 13.4’ü 45-54 yaş aralığındadır. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yararlı olacaktır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 31/07/2014 18:08 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1