Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma
Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 1  
Slm hocam ben Ankarada yaşıyorum ben de son 15 senedir hemoroid sıkıntısı var daha önce küçük bi operasyon geçirdim meme yapmişti dişa doğru ilerleyen yıllarda 2 defa yarı kolonoskopi filmi çektirdim daralma var diyorlar tuvalete bazen çok zor çıkıyorum ne yesem dikkat etsemde kabızlıktan kurtulamadım longo hemoroid yöntemi benim için geçerlimidir birde nerede görev yapıyorsunuz yazarsanız sevinirim.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda, geçirmiş olduğunuz hemoroid ameliyatı veya girişimi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) sonrasında kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) uygulandığını ve muayene sonrasında makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) belirlendiğini yazmışsınız.

Makat kanalının daralmasına, çapının küçülmesine ve elastikiyet yeteneğini kaybetmesine; makat darlığı, anal darlık veya anal stenoz (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) adı verilir. İstirahat durumunda makat kanalının erişkinlerdeki ortalama çapı 3 cm, gevşeme ve açılma sırasında 5-9 cm ve tam kasılma ile birlikte 2.5 cm olarak ölçülmüştür. Makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) en sık olarak (% 90 oranında) hemoroid veya basur ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html) sonrasında gelişir. Uygulanan tüm hemoroid veya basur ameliyatlarından (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html) sonra % 2-4 oranında makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) gelişir. Komplike olmuş hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) olgularının ameliyatları sonrasında makat darlığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) gelişme oranı ise % 5-10 sıklığına dek çıkar. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 29/05/2016 12:57 tarafından DrTaviloglu.

Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma 7 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar ben 2 ay önce spinal anestezi yöntemiyle ameliyat oldum ve hala tuvaletimi yaparken bayağı zorlanıyorum ve dışkılama hissi oluyo 2 3 kere parça parça yapıyorum hafif kanamalar oluyor ve tuvaletten sonra 1 2 saat ağrım oluyor hocam darlık var ise ne yapmam gerekiyor teşekkür
Memoliy (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Hemoroid operasyonu sonrası makatta daralma 7 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda, yakın zaman önce geçirmiş olduğunuz hemoroid ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) sonrasında dışkılama zorluğu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html), sürekli ıkınma hissi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...enezim-tenesmus.html), makatta ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html), makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) ve makatta darlık (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-darligi.html) gibi yakınmalarınız olduğunu yazmışsınız. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz ameliyat sonrası sorular ile ilgili yorum yapmamaktadır. Sanal ortamda ameliyat sonrası dönemdeki sorunlarla ilgili farklı bir cerrahın hastanın güncel durumunu bilmeden; ameliyat sonrası seyir, gerekli ilaç veya tedavi, önlem, diyet, pansuman, ikincil ameliyat gereksinimi, vb. konularda yorum yapması bir yarar sağlamayacağı gibi, hasta ve yakınlarının zihninde durumu daha karmaşık hale getirebilir. İkinci görüş almak için, sadece kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren Taviloğlu Proktoloji Merkezi’nden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1