Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kabızlık için tedavi önerisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 12
BAŞLIK: Kabızlık için tedavi önerisi
Kabızlık için tedavi önerisi 11 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Merhaba Doktor bey ben almanyadan ………………………………. 21 yasindayim ve 7 aydan beri bagirsak sorunum var. Kisaca bi özet gecmek istiyorum size. yaklasik 7 aydan beri dogru dürüst tuvalete cikamiyorum daha dogrusu en agir ilaclari kullanmadigim sürece hic cikamiyorum. sadece cok agir ilaclar icitigimde tuvalete gidebiliyorum. cok agrim var doktor bey bu süre icinde ben 20 kilo aldim ve karnim söylemesi ayip hamile bir bayanin göbegi gibi sisiyor. kac kere hastaneye yattim uzman doktorlara gittim ama kimse neyim oldugunu bilmiyo bulamiyo neyapicagimi sasirdim. Kalin bagirsagim hic bosalmiyo. tuvalete ciksam bile bildiginiz bir tas gibi cikiyo. Lütfen bana yardim edin, ben iyilesmek istiyorum.. bana geri yazarsaniz cok sevinirim..
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 11 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Size çok geçmiş olsun. Öncelikle, sizin kronik kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Bu tür bir durumda bazı kan tetkikleri, kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html), kalın bağırsak geçiş zamanı ölçümü (www.hemoroiduzmani.com/178/arastirma-yon...s-zamani-olcumu.html) vb. çeşitli tetkikler yaptıktan sonra sorununuz ve çözüm yöntemleri hakkında karar verilebilir. Sizin gibi genç kişilerde en sık kabızlık nedenlerinden birisi makat sarkması ve tıkayıcı tipte dışkılamadır (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html) ve ilgili linkte açıklandığı gibi çözümü de mevcuttur. Bu nedenle sizin sorununuz olunca hastaneye yatmanız veya muhtemelen başvurduğunuz aile hekimi (hausarzt) ile konuya çözüm getirebilmeniz mümkün değildir. Sizin Kolorektal cerrahi veya bağırsak cerrahisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile uğraşan bir Genel Cerraha başvurmanız uygun olacaktır.

Saygılarımla,

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 08/02/2017 15:04 tarafından DrTaviloglu.

Doktor bey dediginiz seylerin hepsini yaptim bas vurmadigim gitmedigim yer kalmadi ama hic bir sonuc alamadik. Halen daha kalin bagirsak dolu yani hic bosalmiyor ama tuvalete ciktigim zamanda bildiginiz bir tas gibi. Neyapicagimi sasirdim. Ya almanyadaki doktorlar anlamiyo yada yeteri kadar ilgi göstermiyo=
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph

Belirttiğim gibi sizin Kolorektal cerrahi veya bağırsak cerrahisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile uğraşan bir Genel Cerraha başvurmanız uygun olacaktır. Almanya'da Tıp Fakülteleri'nde bu bölüm mevcuttur.

Saygılar,

Taviloğlu Proktoloji
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 08/02/2017 15:10 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
merhaba en normalde çok kabızlık yaşayan biri değilim. bu problemi yaşadığımda bir kaç ıkınmadan sonra dışkılayabiliyordum ve sorun ortadan kalkıyordu. ancak dün yaklaşık 1,5 saat kadar tuvalette kendimi zorlamama rağmen gelen dışkıyı dışarı atamadım bir türlü. defalarca denedim. tekrar, tekrar.. olmadı. ben de internetten okuduğum kadarıyla kabızlığa iyi gelen besinleri denedim: bal, bol su, taze meyveler vs. ama fayda etmedi. akşama doğru da gene denedim ancak bu sefer öyle bi acı oluştu ki 2-3 ıkınmadan sonrasını getiremedim çok canım yandı. uyudum uyandım gene aynı problem devam ediyor. bu sefer acı daha da artmış durumda bu sefer ıkınmama da gerek kalmadan tuvalete oturur oturmaz dışkı çıkma durumuna gelip çıkmıyor. öyle bir ağrı ki kendimi zorlayamıyorum. ağlayacak duruma geliyorum. lütfen yardım edin, yumuşatmak, bu acıdan kurtulmam için ne yapmalıyım??
asly (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Kabızlık için tedavi önerisi 10 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Bahsettiğiniz sorunu biz ‘’dışkı taşlaşması’’ veya tıp dilindeki adı ile ‘’fekalom’’ olarak adlandırıyoruz. Bu sorun sıklıkla yaşlı, huzur evinde kalan, felçli, yoğun bakım hastası olan, ortopedik ameliyat geçirmiş veya herhangi bir nedenle yatağa bağımlı kişilerde görülür. Bunun dışında aktif kişilerde de sıklıkla kronik kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektal-prolapsus-makat-sarkmasi.html) gibi sorunların varlığında ‘’dışkı taşlaşması’’ oluşur. Bu tür bir durumum oluşmaması için, tabii ki diyet şekli (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html) çok önemlidir. Dışkılama güçlüğü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html) olan bir hastada diyet etkili olmaz ise, çeşitli ilaçlar (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) devreye girer. İlaçlarla ile de olmazsa lavman veya hekimin bu tıkacı elle boşaltması (elle halas işlemi) devreye girer. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olunmanız yararlı olur. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Taviloğlu Proktoloji
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 08/02/2017 15:11 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 12