Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Gaz problemi
Gaz problemi 7 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam. Hocam nasil tarif edilir bilmiyorum ama , sabahlari odama kokudan girilmiyor gunduz boyle bir problem yok fakat arada gunduzde oluyor odam veremli gibi kokuyor disardan girenler igrenc bir koku oldugunu soyluyor odada herhangi birseyde yok olu hayvan vs hocam lutfen yardim edin ne yapmam lazim daha once dahiliyeye bakildim fakat yedigim yiyeceklerin gazli iceceklerin yaptigi soylendi beslenmeme cok dikkat ettim fakat hala devam ediyor bu yaklasik 2 yildir boyle lutfen yardim edin
Mmt0ztrk (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Gaz problemi 7 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Bahsettiğiniz yakınmanız kötü kokulu gaz çıkartma (yellenme) nedeniyle ise: huzursuz bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) , kalın bağırsakta iltihap (enfeksiyöz kolit), iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), bağırsakta emilim bozukluğu (malabzorpsiyon) ve Çölyak hastalığı gibi sorunların varlığında görülür. Kötü kokulu gaz çıkartma birkaç gün içinde düzelirse ön planda kalın bağırsakta bir iltihabi olay (enfeksiyöz kolit) düşünülür. Ancak, kötü kokulu gaz çıkartmanın aylardır devam ediyor olması, altta yatan bir soruna işaret eder. Bu durumda, kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html), gastroskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/gastroskopi.html), Çölyak hastalığını araştırmak için bazı kan tetkikleri, nefes testi, ince bağırsaktan sıvı örneği alınması gibi çeşitli tetkikler yapılır. Bu tür bir sorun varlığında bir İç Hastalıkları veya Gastroenteroloji Uzmanı’na başvurmakta yarar vardır.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1