Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kronik kabızlık sonrası dışkı kaçırma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kronik kabızlık sonrası dışkı kaçırma
Kronik kabızlık sonrası dışkı kaçırma 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
öncelikle merhaba
ben gaziantepte çalışan bir sağlık personeliyim. uzakta olduğum için gelmeli miyim diye önceden bir sorayım dedim. 37 yaşındayım 1 yaşından 5 yaşına kadar 3 kez bağırsak ameliyatı olmuşum yalnız yazılı bir bilgi yok elimde. kalın bağırsağımda genişleme varmış ve bağırsak boyu kısaltılmış diye biliyorum. doğduğumdan beri kabızlık şikayetim var ve sadece laksatif alarak rahatlayabiliyorum. alıştım bu duruma ama şu anda daha büyük problemim var. dışkı kaçırma!!! makat kaslarında hiç güç yok gb hissediyorum. yaklaşık 2 yıl önce adanada bazı tetkikler yaptırdım manometri, kolonoskopi,defikografi .... gb. dr tedavi olmadığını ve vitamin desteği ile keten tohumu kullanabileceğimi söyledi. son zamanlarda aşırı derecede kötüyüm siz yardım edebilir misiniz? edebilirseniz tedavi hangi aralıklarla ne kadar devam edebilir. teşekkür ederim
2973ed (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 22/02/2018 15:52 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kronik kabızlık sonrası dışkı kaçırma 6 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Çocukluk çağında geçirmiş olduğunuz ameliyatlar kalın bağırsak sinirlerinin yoksunluğu, yapışıklık, bağırsak düğümlenmesi (invajinasyon) vb. çeşitli nedenlerle ilgili olabilir. Önceleri mevcut olan kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) yakınmanıza dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) sorunun eklenmesi, yıllar içinde dışkı tutmaya yarayan kaslarda, yıllar içinde aşırı ıkınmaya bağlı olarak aşırı zayıflama geliştiğini gösterir. Bu tür bir durumda, size yapılan tetkikler sıklıkla yeterli olur, ancak bazı durumlarda ek tetkikler de gerekir. Sizin gibi komplike bir tablonun, ekibimiz yerine; Gastroenteroloji, Nöroloji, Genel Cerrahi, Radyoloji ekiplerinin ortaklaşa çalıştıkları Tıp Fakültelerinde çözülebilmesi mümkündür. İstanbul’a kadar zahmet etmeden, Gaziantep veya Adana’daki Tıp Fakültelerinden bu hizmeti alabilmeniz mümkündür. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1