Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim
Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim 13 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Herkese merhaba
4 Mart itibariyle, geçirdiğim operasyonun (gümüş nitrat) birinci ayı doluyor ve sanırım artık bu foruma bir şeyler yazabilecek kadar tecrübe kazandım
Her şeye en baştan başlayacak olursak…Bir bayanım ( ki girdiğim forumların neredeyse tamamında bu sorunla ilgili olarak bir bayana rastlamak çoook zor bir ihtimal) , anasınıfı öğretmeniyim ( bu neredeyse tüm gün ayakta hoplayıp zıpladığım manasına geliyor) , zayıfım..vs vs… Ama işte bu işler belli olmuyor.Bir gün fark ettim ki kuyruk sokumumda bir şişlik var.Bir iki gün içinde geçti gitti sonra.Ne ağrı ne sızı… 4 ay sonra tekrar ve bu kez geldi gitmiyor;ağrı sızı yapmıyor ama yani varlığını bilmek,o akıntıları hissetmek pek hoş değil.

Ve başladım araştırmaya.Eşe dosta sorsanız binbir türlü “babaanne formülü” mevcut; sakın ha!!! Nette günlerce site site gezdikten sonra doktorumuzun sitesine rastladım.Açıkça itiraf etmek gerekirse,siteye giriş yapar yapmaz önce doktor beyin güleryüzlü bir fotoğrafıyla karşılaşmak çok rahatlatıcıydı.Sizi bilmem ama bu benim için çok önemli bir kriter;asık suratlı bir doktordan deli gibi korkup önünde el pençe divan durmak çok fena bir şey!!

Hemen siteyi karıştırmaya başladım.Videolar,açıklamalar,resimler,hasta görüşleri….Her şey o kadar tatmin edici ve güven vericiydi ki..Hatta annem kızdı;internetten doktor mu bulunurmuş diye : ) Sonra o da tanıyınca sevdi orası ayrı!!

MUAYENE: Bu konuyla ilgili eğer utanıp sıkılma gibi bir sorununuz varsa..Muayene çok kısa sürüyor diyebilirim.Neredeyse 10 dakika bile değil.Ve şunu düşünün,o şişlik orada durduğu sürece illaki bir gün doktora gideceksiniz;eee o zaman bir an önce tüm o sıkıntılarınızdan kurtulup kendi istediğiniz doktora kendi istediğiniz zamanda gidin.Acil bir durumda karşınıza kimin çıkacağı belli olmaz değil mi?Bu arada muayene 10 dakika sürüyor dedim,ama yanlış anlaşılmasın sonrasında doktor bey size durumunuzla ilgili çok detaylı bilgi veriyor.

GÜMÜŞ NİTRAT: Forum sayfalarından uygulamayla ilgili tüm bilgileri okudum.Başıma ne geleceğini biliyordum;zaten doktor bey de şöyle demişti;” kafanda uygulamayı netleştir ve hazır olduğunda randevulaşalım.” Çok korkarak gitmedim,ama yine de insan doktorun kapısına geldiğinde hafif bir ürperme hissediyor.Gelin görün ki hocamızın asistanı ve doktorumuz o kadar rahatlatıcı yaklaşıyorlar ki…Yatıyorsunuz,önce bölge sterilize ediliyor,sonra uyuşturma işlemleri ( ki eğer iğneden korkuyorsanız size süper bir haberim var,soğutma diye bir şey uygulanıyor.Tıbbi adını bilmiyorum ama bölgenizi soğutup donduran bir fısfıs sıkılıyor ve iğne acısı diye bir şey hissetmiyorsunuz;hissettiğiniz tek şey ufak bir basınç) ,gümüş nitrat uygulaması ( eğer resimleri incelediyseniz gördüğünüz şeyden sakın korkmayın,soğutma artı enjektörle uyuşturma sonrası hissettiğiniz tek şey yine bir basınç,ilkinden biraz daha şiddetli,ama can yakıcı olduğu söylenemez) ve işlem biter. Ama kalkmanıza izin yok;beş on dakika kadar dinleniyorsunuz.Ve kaçmanıza izin yok;illa ki bir ağrı kesici hap yutturuyorlar size Kalktım,doktorun masasının yanındaki koltuğa oturdum hapı içerken;düşünün işlemden onbeş dakika sonrası filan oturdum diyorum.Ertesi gün kontrole gittiğimde,koridorda bekleyen bir hasta vardı,ona da gümüş nitrat uygulaması yapılacakmış.Benim atkım yere düştü ve ben eğilerek kendim alınca arkadaş çok şaşırdı,gerçekten dün mü uygulama yapıldı diye sordu;bu kadar rahatlık fazla ama demiş anneme, ben doktor beyin odasına girdiğimde Ama gerçekten çok rahattım.

VE BUGÜNE GELENE KADAR : Okulda çocuklarımla hopluyorum zıplıyorum eğiliyorum sırtüstü yatıyorum bağdaş kurup oturuyorum…Eğer İstanbul’u biliyorsanız Taksim_Bakırköy sarı dolmuşlarında son hız giderken ,tümseklerde zıplarken hiçbir sıkıntım yok Her şey çok yolunda.Sadece oturmaların sonunda kalkmalar esnasında ve kaykılarak oturma çabalarım esnasında acı desem acı değil,ağrı desem ağrı değil,garip bir şeyler hissediyorum.Ve gittikçe azalan akıntılar.Ancak sonuçta o bölgenin küçük de olsa bir operasyon geçirdiğinin ve henüz yeni bir yara olduğunun bilincindeyim.Bir ay içinde doktor beyi en yakın arkadaşımdan daha sık gördüm desem yalan olmaz Bunu şikayet olarak algılamayın;tam aksine.Şöyle denilebilirdi;evet işlem tamam,yara iyileşiyor,sizi bir ay sonra görelim!!! Ama size değer veriliyor ve iyileşme süreciniz takip ediliyor ne muhteşem değil mi

NİHAYET SON SÖZ: Korhan Bey ile tanıştığım için kendimi öyle iyi hissediyorum ki…İnsan kendini üzen şeyleri uzun uzuuuun anlatır,şöyle oldu böyle kötüydü,çok kötü davrandılar…filan.Takdir etmek unutulur.Elbette ki sadece benim yazdıklarımla Korhan Bey yücelecek değil;ancak kendisi gerçekten çok değerlidir.Etrafımda bir yerlerde güleryüzlü,ılımlı ve alanına hakim bir doktor olduğunu bilmek gerçekten çok güzel.Kendisine sonsuz başarılar,sağlıklı günler,tüm ailesiyle birlikte güzellikler dilerim.Ayrıca yanında kendisine yardımcı olan asistanı da öyle tatlı,öyle güleryüzlüdür ki…Onun için de ayrıca başarılar,sağlıklı günler,tüm ailesiyle birlikte güzellikler dilerim.

Çok gevezelik ettim.Umarım aranızdan birilerini iyi hissettirecek bir şeyler yazmışımdır.Eee hadi o zaman daha ne duruyorsunuz;bir an önce randevu alın da kolayca kurtulun sıkıntılarınızdan : )
juice (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 05/04/2011 11:32 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim 12 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
Herkese tekrar merhaba
4 Nisan’da tam 2 ayımı dolduruyorum.Ve sanırım artık bir daha buraya ancak 1 yıl dolduğunda yazarım.Korhan Bey ile son muayenemizi geçen hafta gerçekleştirdik ve artık tamamen iyileştiğimi söyledi Gerçi o kadar sorunsuz bir dönem atlattım ki,ben çooook önceden BİTTİ ARTIK,HERŞEY YOLUNDA diyordum.Ama tabii ki bunu doktorumdan duyduğumda her şey daha da kesinleşmiş oldu.Umarım hepiniz için böyle sorunsuz olsun.
Akıntılar tamamen biteli neredeyse 15-20 gün oluyor.Yukarıda bahsettiğim, AĞRI DESEM AĞRI DEĞİL ACI DESEM ACI DEĞİL diye tanımladığım,daha doğrusu tam tanımlayamadığım o his de yok artık O his sadece çooook uzun süreli oturmalar sonunda olabiliyor;o da inanın belli belirsiz artık.
Zaten düşük olan nüks oranını daha da düşürmek için lazer tedavisine karar verdik ve şimdi onun seanslarına gitmeye başladım.Lazer tedavisi tüy yapısına göre değişebilen bir işlem olduğundan ve herkese farklı doz farklı seans sayısı gerektiren bir işlem olduğundan burada bu konuyla ilgili şeyler yazmak istemiyorum.
Velhasıl…Durum budur
Burası benim Pilonidal Sinüs günlüğüm gibi oldu.Ama yukarıda yazdığım yazının birkaç hastaya iyi geldiğine birebir şahit oldum ve işte bu taviloğlu.com sitesinin gücüdür bir yerde.Hiç tanımadan birbirimizi etkiliyoruz.Doğru yerdesiniz
Hepinize çoook geçmiş olsun.
juice (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim 12 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Söz verdiğim gibi buradayım.Bugün 4Şubat;tam bir yıl oldu Aslında yukarıda söylediklerimden farklı söyleyecek hiçbir şeyim yok.Her şey çok iyi;ağrı yok,akıntı yok,benim hareketlerimi kısıtlayan herhangi bir şey yok…Ayrıca lazer tedavisinden de çok olumlu sonuçlar alındı.Yani.. Bu sorunu yaşarken gözünde çok büyütüyor insan;çünkü yaşantısını etkiliyor.Gelin görün ki ,bu uygulamanın sonrasında fark ediyorsunuz ki,geçiyor ve gidiyor Bu vesileyle ,kendisini çok sevdiğim Hocam’a bir kez daha sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
juice (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Ben ve Gümüş Nitrat Tecrübelerim 12 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1