Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar
Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Merhaba Doktor Bey,

5 kasım 2009 da genital bölgede pilonidal sinüs genel anestezi altında kapalı ameliyat oldum .16 kasımda da dikişlerim alında.5 cm boyutlarında deri-deri altı dokusuydu.
Patolojiden gelen rapor da yazan ise : Pilonidal Sinüs,nüks sağ inguinal pubik alan eksizyon du.Ameliyat sonrası 1 mg oraceftin antibiotik kullandım .Dikişler alındıktan sonra o bölgede şişlik vardı.Kan pıhtısı olduğu söylendi boşaltıldı. Daha sonra ordan acılan ufak bir delikten iltihap gelmeye başladı.Ameliyat olalı 2 ay geçmesine rağmen iltihap akması hiç durmadı, şikayetlerim biran olsun bile gecmedi. Daha sonra oraceftin 500 mg kullandım ve o bölgeyi cleocin ile temizlememe rağmen değişen birşey olmadı.Şimdi başka bir dr gittim oda bana cipro 500 mg lık antibiotik verdi onu kullanıyorum .Kıl dönmesinin problemli bir bölgede oluşu bana çok büyük rahatsızlık ve kısıtlama getiriyor.Bu durumun bu şekilde devam etmesi neden olur.Ne yapmam gerekir?Bu arada internette araştırma yaptım genital bölgede pilonidal sinüs problemi olan kimseye rastlamadım. Daha öncede kasığımda olmuştu lokal anestezi altında alındı orda tekrar bir problem nüks etmedi.
Konu ile ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
sdsu (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Haklısınız genital bölgede kıl dönmesi (pilonidal sinüs) nadir bir durumdur ve iyileşmesi de çoğu zaman zordur. Benim genital bölgede kıl dönmesi sorunu olan birçok hastam oldu ve iyileşmelerinin güç olduğunu yakından bilirim. Kıl dönmesi, kılların kuyruk sokumu, kasık bölgesi, genital bölge, koltukaltı ve nadiren göbekte cilt altına geçip yara, apse ve fistül (tünel) oluşturmasıdır. Kıl dönmesi, sıklıkla bir kıl kökünün iltihaplanması ve çıban (follikülit veya fronkül) oluşturması ile kıl kökü etrafında şişme ya da ödem yaratır ve kıl kökü tıkanır. Bu tıkanmış olan iltihaplı kıl kökü deri altı yağlı doku içine doğru patlar (rüptür) ve kıl kökü apsesi (pilonidal apse) oluşturur. Bu kıl kökü apsesi zaman içinde deri içinden bir tünel (sinüs) oluşturarak klasik kıl dönmesi (sinüs pilonidalis) sorununu oluşturur. Sizin durumunuzda muhtemelen genital bölgeden kaynaklanan ve yukarıya sağ kasık bölgesine doğru yayılan bir kıl dönmesi (pilonidal sinüs) söz konusu. Daha nadiren olabilecek bir ihtimal ise sağ kasık bölgesinden başlayıp aşağıya genital bölgeye yayılan bir kıl dönmesi de olabilir. Sizin rahatsızlığınızın bu kadar uzun sürmesi o bölgenin fazla terlemesi nedeniyle bence. Burada benim size önerim bölgeyi hergün düzenli olarak bölgeyi antibakteryel bir sabunla yıkamanız ve ardından güzel bir şekilde kurulamanızdır. Bölge kuru şekilde kalırsa daha çabuk iyileşecektir. Onun dışında doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.kildonmesisikayeti.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Beni ameliyat yapan ilk doktor bu durumda : Tekrar o bölgenin lokal anestezi altında acılıp, temizlenip kapanması gerekecek dedi. Şu anda iki farklı doktor tarafından konuyu takip ediyorum cünkü kafam gercekten çok karıştı.Birazda inancımı ve güvenimi yitirdim diyebilirim.

Siz bu durumda neyi tavsiye edersiniz bana?

Şu an kullandığım cipro antibiyotik yarın bitiyor olmasına rağmen iltihap durmadı.Bu yüzden psikolojim bile bozuldu .Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
sdsu (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:Pilonidal Sinüs Ameliyatından sonraki durumlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Durumunuzun zor olduğunu anlıyor ve saygı gösteriyorum. Ancak, ben önerimi yaptım. Elektronik olarak bundan daha fazla size yardımcı olabilmem mümkün değil.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.kildonmesisikayeti.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1