Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Merhaba Hocam
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 12
BAŞLIK: Merhaba Hocam
Merhaba Hocam 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Ertelemem konusunda kesinlikle haklısın hocam sizden aldığım cevapları değerlendirip inşallah en kısa zamanda tedavi olmak istiyorum.Ben 03/11/2010 Tarihinde Endosonografi ve sigmoidoskpoi yaptırdım.Endosonografi =Normal Rektum mukoza lümeni.MHz Radial EUS =Cilt altından başlayarak Eksternal sfinkter-İnter sfinkteri alan -internal sfinkteri geçen ve lümene ulaşan 2-3 mm çapında fistül mevcut.Tanı Perianal fistül (İntersifinkterik alanıda tutan yapıda) Sigmodioskopi=Lümen ve mukoza normal. Anal Kanaldan=Diz dirsek pozizyonunda saat 12 hizasında anal kanaldan 5 mm uzaklıkta fistül ağzı ile uyumlu lezyon görüldü.Metilen mavisi verildi anal kanaldan metilen mavisi geldiği görüldü.Tanı=Anal Fistül. Bu sonuçlara göre bendeki Perianal Fistül (İntersfinkterik alanıda tutan yapıda) hastalığın boyutu hakkında,tedavisi ve iyileşme süreci hakkında bilgi verirmisiniz. Teşekkürler
albatros (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 9
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Merhaba Hocam 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, 03 Kasım, 2010 tarihinde yapılan endorektal ultrasonografi (ERUS) veya endoanal ultrasonografi (EAUS) tetkikinizde komplike olmayan intersfinkterik bir fistül mevcut, bu sorununuza komplike olmadan çözüm bulmak şart. Ancak, bu platform hiçbir zaman tedavi metodu belirleme alanı değildir, nitekim bu durum daha foruma üyelik aşamasında belirtilmiştir. Tedavinizi geciktirmeden bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanızda yarar var.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:Perianal Fistül 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Size çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için .Benim bu sorunuma çözüm bulmam gerekiyor ama beni endişelendiren hala aşamadığım bazı konular var.İnternetten okuduğum kadarıyla bu hastalıktan ameliyat olunların ameliyatı pek tavsiye etmiyorlar buda beni korkutuyor.Çünkü Ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadar olacak.?Günlük yaşantımı etkileyecek mi.?İş kaybım olacak mı.?Ben mesleğim şoför sürekli oturuyorum.2 ya içinde iyileşmez isem işimden olurum.Birde hocam Ameliyat ne kadar sürecek.hasranede ne kadar kalacağım.?(İstanbul dışından ameliyata geleceğim.)Ameliyattan sonra kesin iyileşecek .miyim.Nüks edecek mi.?ve amelita bağlı koplikasyonlar varmıdır.En son olarak hocam Endosonografi ve sigmoıdoskopi sonıçlarına göre ameliyatsız tedavi mümkün mü.(Fleb yapıştırıcı ve Tııkaç tekniği) şimdiden sağ olun hocam sizden aldığım bilgiler doğrultusunda size tedavi olacağım inşallah.Allaha emanet olın.
albatros (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Perianal Fistül 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Size çok geçmiş olsun, bu soruları ancak sizi muayene edecek olan Genel Cerrahi Uzmanı yanıtlayabilir.

Saygılarımla,

Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
graphgraph

Cvp:Merhaba Hocam 13 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhabalar perianal fistül ameliyatlarını seton tekniği kullanarak mı ameliyat ediyorsunuz. Ameliyattan bu hastalıktan kein kurtulan varmı? Seton tekniği ile ameliyat işimize ne kadar süre ile engel olur? İyileşme süreci sıkıntılımı olur ve kaç gün sürecek? Benim mesleğim şoförlük Birde anal fistül ameliyatı için sizce uygun olan bir mevsim var mı yani yazın olsak iyileşme süreci sıcaklıklar sebebiyle sıkıntılımı olur.
albatros (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Merhaba Hocam 13 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun. Öncelikle, bilmeniz gereken gerçek şu: hiçbir hastalıkta tek tür ameliyat yöntemi olmaz. Bende bu gerçekten dolayı makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül) ameliyatlarında her vakada gerekli olan yöntemi uygulamaktayım. Bu hastalıktan kesin kurtulan var mı derken, seton tekniğine özel olarak nüks şansı % 0-10 arasındadır, yani başarı oranı % 90’ın üzerindedir. Diğer yöntemler ile ilgili detaylar www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html linkinde mevcuttur. İyileşme süreci, yönteme göre değişmekle birlikte genellikle 3-4 gündür. Ameliyatı yazın olmanın avantajı şudur: ameliyat sonrasında önerdiğimiz oturma banyolarını denize girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımla,

Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 12