Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Video Assisted Anal Fistula Treatment
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Video Assisted Anal Fistula Treatment
Video Assisted Anal Fistula Treatment 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
Hocam Merhaba,

Anal fistül sorunum var ve internette laparoskopik cerrahinin anal fistül tedavisinde mümkün olup olmadığını araştırıken Video Assisted Anal Fistula Treatment konusunu buldum. İtalyan doktor Piercarlo Meinero sitesinde bu konuyla ilgili bilgi vermiş. Ayrıca Hintli doktor Suman Gupta bu tekniği kullanıyor, youtube videosu var. Türkiye'de henüz kullanldığına dair bir bilgi bulamadım. Sizin alanınızda çok iyi olduğunuz konusunda sanırım herkes hemfikir, bu nedenle görüşünüzü merak ediyorum. Bu tekniğin Türkiye'de kullanılması mümkün müdür?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
ogunk (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 07/09/2011 22:35 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Video Assisted Anal Fistula Treatment 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
Ülkemizde bu uygulamaların yapılmadığı konusunda maalesef yanlış bir fikre kapılmışsınız. Bu teknik ülkemizde benimde dahil olduğum kolorektal cerrahi ile uğraşan bir grup meslektaşlarımız tarafından ancak uygun vakalarda kullanılmış ve gerektiğinde halen kullanılmaktadır. Web sitemde www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html linkinde açıklandığı gibi fibrin yapıştırıcı (fibrin glue) ve tıkaç tekniği (plug mesh) bunun örnekleridir. Bahsettiğiniz tekniklerde siyanoakrilat maddesi (Japon yapıştırıcısı) verilmiş, bu tekniklerde de benzer şekilde fibrin glue (silikona benzer bir madde) veya plug mesh kullanılmaktadır. Bu tekniklerin başarı şansı % 50’yi geçmediğinden maalesef dünya genelinde popüler hale gelmemişlerdir. Siz bana 26.03.2011 tarihinde muayene için başvurmuştunuz ve bende gerekli tetkikler sonrasında size ameliyat önermiştim. Bu tür arayışlar içinde olduğunuza göre, halen ameliyattan çekindiğiniz anlaşılıyor. Size kolay gelsin.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/drtaviloglu
www.youtube.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 07/09/2011 22:45 tarafından .

Cvp:Video Assisted Anal Fistula Treatment 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
Değerli Hocam,

Kısa sürede verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.

Sizinle yaptığımız görüşmede ameliyattan çekindiğimi belirtmiştim, arayışımın sebebi de bu. Görüşmemizde söylediklerinizden laparoskopik cerrahinin fistül tedavisinde kullanılmadığını anlamıştım, hatta bunun maliyetle de ilgisi olduğunu söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Ama demek ki yanlış anlamışım. Ben Piercarlo
Meinero'nun sitesindeki tekniğin fibrin yspıştırıcı ve tıkaç tekniğinden farklı bir teknik olduğunu zannettim. Size danışmam iyi olmuş. Aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ameliyat konusunda tekrar size danışacağım.

Saygılarımla,
ogunk (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1