Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

bir sorum var... acill
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: bir sorum var... acill
bir sorum var... acill 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
bu sabah markete gittim eve yaklaştığımda tuvaletim geldi biraz tutmak zorunda kaldım zorlandım çünkü ishal olmuşum. ama tuvaletimi yaparken dışkının önden geldiğini hissettim silerken de önden gibiydi. korkuyorum niye olur bu ?? evli değilim 20 yaşındayım daha..bir de adet görüyorum şu an.

konuyu nereye açacağımı da bilemedim ama çok korkuyorum
yardım (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 14/11/2011 11:39 tarafından yardım.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp: Rektovajinal fistül korkusu! 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, öncelikle ishal durumlarında hızlı boşalma ile birlikte kadınlık organı civarına bulaşma olabilir ve bu yanlışlıkla dışkının kadınlık organından geldiği şeklinde algılanabilir. Dışkının kadınlık organından gelmesi durumuna biz ‘’rekto-vajinal fistül’’ adını veriyoruz.

Rekto-vajinal fistül olgularının % 90’ına yakınının doğum sırasında oluşan makat bölgesi yaralanmaları sonrasında oluştuğu bilinmektedir. Normal doğumların yaklaşık olarak % 5’inde ciddi yırtıklar gelişir ve bu ciddi yırtıklarında % 1’inde rekto-vajinal fistül gelişir. Bu da, 10,000 normal doğumda 5 adet rekto-vajinal fistül gelişmesi anlamına gelir. Bunun dışında Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) gibi bir iltihabi bağırsak hastalığı varlığında, geçirilen rahim ve makat bölgesi ameliyatları, iltihaplar ve bazı kanserler sonrasında gelişebilmektedir. Sıklıkla vajinal yolla gerçekleştirilen rahim alınması ameliyatı (vajinal histerektomi), hemoroid ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/hemoroid-basur.html), rektosel ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html), rektum kanseri ameliyatı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), iltihabi bağırsak hastalıklarındaki ileo-anal poş ameliyatları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), bağırsak divertikülü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html), anal kriptit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anal-kriptit.html), makat fistülü ve apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), tüberküloz, lenfogranüloma venereum ve şistozomiazis gibi hastalıklarda görülür. Bence hemen panik yapmayın, ancak sorununuzun devamı halinde randevu alırsanız size önerilerimi sunarım.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp: Rektovajinal fistül korkusu! 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
teşekkür ederiim..umarım ciddi bir şeyim yoktur.devam ederse randevu alırım.
yardım (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1