Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fistül herhalde
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Apse ve Fistül hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fistül herhalde
Anal fistül herhalde 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
DOKTORUM HAYIRLI AKŞAMLAR. İYİ ÇALIŞMALAR. SİZE BİR SORUM OLACAK. BUNDAN 6 AY ÖNCE MAKAT KENARINDA BİR APSE OLUŞTU. ÇOK KÜÇÜKTÜ VE 8-9 SAAT İÇİNDE ÇOK FAZLA BÜYÜDÜ VE ŞİDDETLİ BİR AĞRI VERDİ. BU AĞRIYA DAYANAMADIM BAYILDIM. 3-4 SAAT BAYGIN ŞEKİLDE UYUMUŞUM VE KALTIĞIMDA ISLAKLIK HİSSETTİM. VE APSENİN PATLADIĞINI GÖRDÜK. ÇOK FAZLA İRİN, KAN ÇIKIYORDU APSENİN DIŞINDAN. BURADA BİR ÖZEL HASTANEYE GİTTİK, GENEL CERRAH DOKTORU O APSEYİ SIKTI VE İÇİNE BATİKON SIKTI TEMİZLEDİ, ANTİBİYOTİK VERDİ, BUNLARI KULLAN AMELİYAT EDECEĞİM DEDİ. BENDE BİR APSE İÇİN NEDEN AMELİYAT OLACAĞIMI SÖYLEDİM VE DOKTORUN DEDİĞİ ANAL FİSTÜL OLUŞMUŞ AMELİYAT OLACAKSIN DEDİ. BEN KULAK ASMADIM GİTMEDİM. VE BUGÜN AYNI YERDE FINDIK BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR APSE ÇIKTI BU APSEYİ DAHA FAZLA BÜYÜMESİN DİYE SIKTIK VE BU SEFER MAKATTAN KAN VE İLTİHAP GELİYOR. BU NE ANLAMA GELİYOR? NE YAPMALIYIM. BU ARADA BOĞAZLARIM FARENJİT OLDU ONUN İÇİNDE ANTİBİYOTİK TEDAVİSİ OLUYORUM. HERHALDE ANTİBİYOTİK KULLANDIĞIM İYİ OLDU GALİBA. O APSE ÇÜNKÜ KÜÇÜK KALDI. HOCAM İKİ ARA BİR DEREDE KALDIM NE YAPMALIYIM. BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
beyzadem35 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 28/12/2014 13:40 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fistül herhalde 9 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 28/12/2014 13:41 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Anal fistül herhalde 9 Yıl önce Karma: 0  
Mrb.. İyi günler Dr Korhan bey ben ......................... size bu ayin 27sine randevumu aldim gelicem karin duvarimda olan fistül sebebiyle yalniz randewu gününe daha belli bir sure olduğu için Agrim var akakintinin olduğu kısımın ucu çok aciyor sivi geldikçe aktikca baska hic bir skntim yok o zamana kadar ne yapmayaliyim yardimci olurmusunz rica etsem yada ararsam asistaniz ile bilgi rdinebilirmiyim balikesir \ burhaniye ......................... iyi günler ....
kemalpala (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph
Son Düzenleme: 16/03/2015 14:27 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Anal fistül herhalde 9 Yıl önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, bağırsak fistülü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-fistulu.html) gibi komplike bir sorununuz olduğunu yazmışsınız. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz muayene edilmeyen hastalara, sanal ortamda bir ilaç veya tedavi önermemektedir. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph

Cvp:Anal fistül herhalde 8 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam ôncelikle merhabalar. Bende de fistül var. MR sonucunda şöyle yazmaktadır: Supin pozisyonda iç ağzı saat 2 düzeyinde olan intersfinkterik alanda saat 6 düzeyinde cilt ile fistülleşen intersfinkterik fistül traktına ait görünüm izlenmekte olup intersfinkterik alanda saat 1 ile 6 arasında 24×3 mm boyutlarında IVKM sonrası periferal kontrast tutulumu saptanan perianal apse formasyonuna ait görünüm mevcuttur. Doktorum ameliyat ile iyileşir dedi ama ameliyat olmayı benim tercihime bıraktı olmasan da olur dedi. Bende ameliyat olmayı kabul ettim. Sizce ne yapmalıyım? Ameliyattan da korkuyorum. Ne yapmalıyım. Şimdiden tesekkürler.
berat (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Anal fistül herhalde 8 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapmak veya buradan tanıya gitmek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Bu tetkikler üzerindeki yorumu ekibimizin değil, tetkiki talep eden veya gerçekleştiren meslektaşlarımızın yapması gerekir. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph

EN ÜSTSayfa: 1