Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Merhaba sayın hocam. Yaklaşık ...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Merhaba sayın hocam. Yaklaşık ...
Merhaba sayın hocam. Yaklaşık ... 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Merhaba sayın hocam. Yaklaşık 2 hafta önce ANAL Fissür teşhisi ile ilaç tedavisine başladım. Ne bu hastalıktan önce nede şu anki hastalık sürecimde hiç kabız olmadım.(Ancak hastalık öncesi 4 gün süren ve maalsef doktara gitmeyi ihmal ettiğim yoğun bir ishal durumu geçirdim) İlk günlerde müthiş bir batma ve tuvalet sonrası yanma sorunlarım vardı. Doktorum proctolog fitil,bepanten merhem, ılık oturma banyosu ve diyet verdi. 2 hafta boyunca tedavi süresince tuvalet sıkıntım ilk güne göre baya geçti daha az batma ve tuvalet sonrası daha hafif yanmalarım oldu. Bilmiyorum normalmidir ama günde 2 veya 3 kere tuvalete çıkıyorum. Ancak son 3 gündür ilk tuvalet sonrası gün boyu süren ve oturunca daha belirgin olan hafif ama sıkıntı verici yanmalarım oluyor. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar
hdurmus (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun. Bahsettiğin... 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Bahsettiğiniz sorun akut anal fissür veya makatta çatlak sorunu. Bu tür anal fissürler size verilmiş olan tedaviye çoğunlukla yanıt verirler. Kronik anal fissür şekline dönüşmedikçe, yani hastalık sizde yer etmedikçe pek sorun olmaz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1