Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür ameliyatı sonrası oluşan meme
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür ameliyatı sonrası oluşan meme
Anal fissür ameliyatı sonrası oluşan meme 14 Yıl önce  
Hocam merhaba.Bundan tam 33 gun once anal fissur ameliyatı oldum LİS yontemıyle.Su zamana kadar da en ufak bır problemle karsılasmadım.Fakat ameliyat sonrası orta boy da bir meme sahibi oldum.Doktorum anestol pomad ve proctolog krem kullanmamı ongordu(Hala kullanıyorum gunde 1 defa,bırakmalımıyım?).Bu memenin geçici oldugunu, gecmesse ufak bır operasyonla alabılecegını soyledı.Bu memenin cıkması normalmidir? 2 haftadır kontrol edıyorum ılk zamanlarda elime gelen o memeden eser yok.Sorum şu; o memenin tekrar cıkma olasılıgı varmıdır?Diyelim kı cıktı, bana bır rahatsızlık vermıyorsa aldırmassam herhangi bır sorun teşkil edermi?Hocam bir de kabız kalmamak için Osmolak şurubunu kullanıyorum bunu surekli kullanmanın bir sakıncası varmıdır?Ve son olarak body/fitness yapmam ağırlık kaldırmam benim için bir sorun oluşturur mu?Biraz fazla soru oldu ama kusura bakmayın hocam.Hastalık zor bilirsiniz işte...TEŞEKKÜRLER(Hocam bunları doktoruna niye sormadın derseniz ameliyatı askeriyede oldum, hava degısımı aldım ve askerlıgımı bıtırdım.Bu yuzden doktorumu tekrardan gorme sansım olmadı.)
proctolog (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun, tahmininiz ... 14 Yıl önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, tahmininiz doğru web siteme üye olurkende belirtildiği gibi başka bir meslektaşımın ameliyat ettiği veya tedavisinde olan hasta grubuna ben etik kurallar gereği kesinlikle yanıt vermiyorum. Ancak, sizin 33 gün önce, askerlik göreviniz sırasında makat çatlağı (anal fissür) nedeniyle, lateral internal sfinkterotomi (LİS) ameliyatı ameliyatı olduğunuzu ve şu anda askerlik görevinizi bitirmiş olduğunuzu belirtmeniz nedeniyle, sorularınızı yanıtlayacağım. Öncelikle, makatta ele gelen memeniz konusunda yorum yapabilmem zor, zira bu basur (hemoroid) memesi de olabilir veya makat çatlağına ait nöbetçi meme (sentinel pile) dediğimiz meme de olabilir. Bu tür bir fikir ileri sürebilmek için muayene esastır, ancak, halen memenin elinize gelmemesi, işlerin yolunda olduğunun göstergesi bence. Ama sakın bunun bir daha olmayacağı hissine kapılmayın, özellikle ıkınma veya zorlanma (vücut geliştirme nedeniyle yük kaldırma vb.) sonucunda bunlar yeniden çıkabilir. Pomadı bırakma konusunda aynı şekilde muayene etmeden yorum yapılamaz. Osmolak şurup türündeki ilaçlar laksatif grubuna girer ve uzun süre kullanımında bağımlılık yaparlar, bunun yerine sitemde ‘Bağırsak hastalıkları’ bölümünde ‘kabızlık’ başlığı altında örnek beslenme şekline ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1