Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Doktor bey merhaba. Yaklaşık 1...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Doktor bey merhaba. Yaklaşık 1...
Doktor bey merhaba. Yaklaşık 1... 13 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Doktor bey merhaba.
Yaklaşık 1 aydır dışkılama da sorun yaşıyorum. Dışkının ilk çıktığı anda acı çekiyorum ve kanama oluyor. Tuvalet sonrası acı devam ediyor. 3-5 saat boyunca acı sürüyor. Çok fazla rahatsız etmesede yinede sancı oluyor.
Arkadaşım bana Procto Glyvenol krem önerdi. Aldım ama kullanmaya başlamadım. Size danışayım dedim.
Makatın dışında ufak meme var.
Sizce kullanayım mı yoksa sizin önereceğiniz alternatif bir ilaç var mı?
Mümkünse doktora gitmeden çözüm bulmak istiyorum.
Teşekkürler.
mtn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size çok geçmiş olsun. O kadar... 13 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size çok geçmiş olsun. O kadar içten ve güzel bir şekilde olayı özetlemişsinizki, sizin durumunuz prototip olarak toplumun geniş bir bölümüne uyarlanabilir. Genellikle halkımızın ciddi bir bölümü makat bölgesi sorunlarını mahrem gördüklerinden sizin karar verdiğiniz gibi arkadaşının, ailesinin, komşusunun, eczacının önerisi doğrultusunda tedavi etmeye çalışmakta. Ancak, burada çok ciddi bir sorun var, bu şekilde ciddi bir sorunun tanısını geciktirip, tedavinin başarısını düşürebilmekte olası. Ben veya hiçbir hekim prensip olarak muayene etmediğimiz hiçbir hastaya ilaç önermeyiz. Bizler Tıp Fakültesi’ndeki derslerde, tüm öğrencilerimize kesinlikle muayene etmeden hiçbir hastaya tedavi düzenlememelerini ana ilke olarak öğretiriz. Benim size bu platformda sanal tanı koyarak, bir tedavi önermem kendimle ters düşmem demektir. Benim size önerim bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızdır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1