Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: makatta çatlak
makatta çatlak 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
MERHABA DOKTOR BEY,BENİM SORUNUM ŞU;
BEN BİR KAÇ SENE EVVEL ANÜSTE ACI VE KANAMA İLE DOKTORA GİTTİM,BÜNYE İTİBARİYLE KABIZLIK ÇEKİYORDUM ZAMAN ZAMAN. BU YÜZDEN DE BANA MAKATTA DERİN BİR ÇATLAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ DOKTOR.BU ARADA 2007 YILI BAŞINDA BAĞISAKLARIMA DA KOLONOSKOPİ ÇEKİLMİŞTİ VE TEMİZ ÇIKMIŞTI.
2007 YILI BAŞINDA ANAL FİSSÜR AMELİYATI OLDUM KISA SÜRE İÇİN İYİYDİM.AYNI SENE HAMİLELİK VE KABIZLIKLA GEÇTİ.2008 DE NORMAL DOĞUM YAPTIKTAN BİR SÜRE SONRA AYNI
SIKINTILAR BAŞGÖSTERDİ.SON 1 YILDIR DA ORDA MEME OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM.
KABIZLIK SORUNU ÇEKMİYORUM AMA ARADA SIKINTI OLDUĞUNDA KANAMA FALAN OLMUYOR,BAZEN KAŞINTI OLUYOR.ACI FALAN DA YOK DENECEK KADAR AZ.BUGUN TEKRAR KONTROL ETTİM MAKAT KENARINDA BİRŞEYLER VAR.
BU KANSERE NEDEN OLURMU ACABA.BABAM DA REKTUM CA İDİ.
BU ARADA BEN 36 YAŞINDAYIM.KOLONOSKOPİYİ HANGİ ARALIKLARLA YAPTIRMAK GEREKİYOR.
AÇIKÇASI BİRAZ ENDİŞE EDİYORUM.BANA MAKATTA KRONİK ÇATLAK OLDUĞU SÖYLENDİ VE BEN BUNUN KANSERE DÖNÜŞME İHTİMALİNİN NE OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORUM.
CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
SAYGILAR.
arzarz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:makatta çatlak 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, 2007 yılında kolonoskopi sonrasında makat çatlağı (anal fissür) ameliyatı geçirdiğiniz anlaşılıyor. Makat çatlağının kansere dönüşüp dönüşmeyeceğini öğrenmek istemişssiniz. Frisch ve arkadaşları tarafından 68,549 hasta incelenmiştir. Hastalar ortalama 6 yıl boyunca takip edilmiş ve toplam 23 hastada, yani 10,000’de üç makat bölgesi hastalığı olan kişide, makat kanseri (anal kanser, anüs kanseri) geliştiğini belirlemişlerdir. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi, danışmanlığını yaptığım www.hemoroiduzmani.com sitesinde bulabilirsiniz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.makatkanamasi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1