Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı
Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı 12 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
İyi günler Korhan Bey.

Ben …………….., evvelki hafta beni muayene etmiştiniz. anal fissür var demiştiniz. Verdiğniz her 2 merhemi de hem sabah hem akşam kullanıyorum. C.tesi gecesi 23:30 dan sabah :03:00 e kadar , dün sabahdan öğlen 13:30 a kadar ve bu gün sabah başladı kaça kadar süreceğini bilemiyorum ama makat ağrısı çekiyorum. Genelde bu kuyruk sokumuma vuruyor. Sürekli dışkılama ihtiyacı var. Belki 5-6 kere tuvalete gidiyorum. 1-2 sinde dışarı çıkabiliyorum. Anismus için bu gün sitenizde anlattığınız duruma tümüyle uyuyorum. Böyle bir şey neden olur nasıl durdurulur. Benim yapacağım bir şey var mı? Akşamları TİLAKS diye bir bitki çayı var saat 21:00 gibi onu içiyorum acaba bu duruma bumu neden oluyor. Bu çay yerine bağırsakları daha az çalıştıran bir ilaç mı içsem.
Ay sonunda seyahatim olmasa hemen ameliyat edin diyeceğim ama o da ne kadar doğru bilemiyorum. Konunun anal fissür ile ne kadar alakası var onu da bilmiyorum. Peklik çekme korkusuyla bağırsaklarımı çok mu bozuyorum acaba? Korkularımdan bir tanesi de seyahatte de aynı sorunları yaşayıp yaşamayacağım. Çok zor durumdayım. Bana bir yol gösterebilir, bir tavsiyede bulunabilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.
İyi Çalışmalar
sozcan (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı 12 Yıl, 12 Ay önce Karma: 1  
Evet, geçmiş olsun. Sizde anal fissür (makat çatlağı) değil, hem makat çatlağı ve hemde hemoroid yani basur sorunu var. Size önermiş olduğum Nitrogliserin pomada rağmen yakınmalarınızın devam ediyor olması, farklı bir tedavi yöntemi seçmeyi gerektirir. Bana mutlaka bir kontrola uğrayın.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

(0530) 326 0696
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
hocam 2 gün önce anal fissür ameliyatı oldum bodrum devlet hastanesinde, normalde yürüyebiliyorum ancak wc ye oturduğumda çok yanma ve ağrı duyuyorum bu normalmi,ilk kez buğün b.abdestimi yapabildim,sıcak suya oturuyorum,ancak wc ye çıkamamaktan korkuyorum,makattada sol bacağımın gerisi istikametinde de sert kas hissediyorum dokununca,birde nasıl beslenmek gerekir?şimdiden kolay gelsin..saygılar..
golgepanik (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Makat çatlağı ameliyatı sonrasında makatta ağrı 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, siteme üye olurken de belirtildiği gibi, ben başka bir cerrah tarafından ameliyat edilen hastalara yorum yapmıyorum. www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-...oid-ve-beslenme.html linkinde hemoroid ve makat çatlağı hastaları için gerekli olan beslenme şekli açıklanmıştır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

(0530) 326 06 96
www.makattacatlak.com
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1