Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

fissür ameliyatı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: fissür ameliyatı
fissür ameliyatı 12 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Marhaba 38 yaşındayım nisan 2010 da anal fissür ameliyatı oldum. birde trombosit hemoroidim vardı ameliyatta yırtıkla beraber hemoroitte alındı. ilk 15 gün içinde rahatlama oldu. 16.gün büyük abtestimi yaparken biraz zorlama oldu ve şikayetlerim tekrar başladı ancak öbüründen farklı. önceden makatın arka tarafında cam kesiği gibi ağrılar oluyordu şimdi tam karşısında yani ön tarafta ayni şikayetler devam ediyor. yememe içmeme çok dikkat ediyorum. kabız olmuyorum. ama ne kadar yumuşak yaparsam yapayım yinede aynı şikayetlerim devam ediyor.şikayetim büyük abdest sonrası daha yoğun, zaman geçtikçe azalıyor akşama çok rahatlama oluyor ama tamamen hiç geçmiyor. ameliyat yapan doktora gittiğimde yırtık nüksetmiş, biz ameliyat yaparken sifikter kasını çok az alıyoruz. nedeni ise gaz kaçağı olacağına tekar nüksetmesi dedi. Olan bizlere oluyor az alacağına yeteri kadar al ne fazla ne eksik. buda bilenimiyormuş. bunun için bir cihaz varmış yani sifinker kas ölçme cihazı. Sizde bu cihazdan bulunurmu. değerli cevaplarınıza ihtiyacam var. kolay gelsin.
abdsis (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:fissür ameliyatı 12 Yıl, 10 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, öncelikle yazdıklarınızdan devam eden bir makat çatlağı (anal fissür) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Sfinkter kas ölçme cihazı olarak tanımladığınız alet anorektal manometri olarak adlandırılan makat kaslarının kasılma yeteneğini ölçmeye yarayan tetkiktir ve ağırlıklı olarak dışkı kaçırma sorununun (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-inkontinensi.html) araştırılmasında kullanılır. Benim ekibimde de bu tetkiki yapan meslektaşlarım var tabii ki. Sizin öncelikle sorununuzun çözülmesi gerekir ve bu tetkik size gerekli olmayabilir. Muayene olmayı arzu ederseniz, sitede telefon numaraları belirtilmiştir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

(0530) 326 06 96
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1