Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: merhaba...
merhaba... 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
iyi günler doktor bey...benim 4 5 yıldır çektiğim bir dert var rektal ülser tedavisi görüyorum ama sorun bu değil makatta dışarı sarkma var bir sıkıntı oluşturmuyordu taki ağrı ve kanamalar başlayıncaya kadar tuvalete çıktığım zaman oluyor kanama ve ağrı 3 kez sigmoidoskopi yapıldı ama doktorum sadece soliter rektal ülser olduğunu söyledi.kanama makatın son bölgesinde oluyor yani dışarı çıkan kısımda şehir dışında olduğum için başka doktora gitmek istemiyorum sizce ne olabilir bu kafama çok takılıyor.şimdiden teşekkür ederim...
bhll_23 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:merhaba... 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, makatta ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html), makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) yakınmalarınız var ve soliter rektal ülser tanısı almışsınız. Yakınmalarınızın 5 yıla yakın olduğundan bahsetmişsiniz, zaten 9 ay öncede www.hemoroiduzmani.com/soru-cevap/805/ba...ulser-tanisi-konuldu linkinden yine soru yöneltmiştiniz. Soliter rektal ülser (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html) varlığında, ilgili linkte açıklandığı gibi detaylı araştırmalar gerekir. Size rektoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/rektoskopi.html), sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html), endorektal ultrasonografi veya ERUS (www.taviloglu.com/endoskopi/endoskopik-u...i-endosonografi.html), defekografi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/defekografi.html) vb. birçok tetkiki takiben karar vermek gerekir. Ben muayene olmanızı öneririm, şehir dışında olduğunuzdan bahsetmişsiniz, ancak zaten benim hasta kitlemin % 40’ı il dışı ve % 5’i ise yurt dışında gelmekte.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1