Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta yırtık için Botoks uygulaması
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta yırtık için Botoks uygulaması
Makatta yırtık için Botoks uygulaması 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
sayin hocan benim sorunum makatta yirtik var bundan bi sene önce doktara gittim doktur amaliyat dedi burda sizi dinledim botox ile bu sorun ortadan kalkar diyonuz bu botox nasil yapilir birde seze gelsem botox yaptirinca günlük hayata hemen düne bliyozmu birde sigortali hastaya bakiyonuzmu ben bursadayim yardimci oolursaniz sevinirim hocam saygilar:
laskop_ (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 27/11/2011 09:43 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta yırtık için Botoks uygulaması 12 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, ilgili linkte (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html) açıklandığı gibi makatta çatlak tedavisinde Botoks uygulaması ameliyatsız ve etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. Ancak, ‘makat yırtığı veya makat çatlağı Botoks ile ortadan kalkar’ ifadesi doğru bir ifade olmaz. Yaklaşık olarak makattaki çatlağın kenarlarına verilen 40’ar ünite Botoks tedavisi ile hastaların % 70-75’inde tam başarı, % 20’sinde kısmi başarı (yakınmaların yaklaşık % 50 kadar azalması) elde edilir. Buna karşın, makatta çatlak (makat yırtığı, anal fissür) sorunu olan hastaların % 5-10’unda ise Botoks tedavisi etkili olmaz. Özetle, makat çatlağı tedavisinde Botoks tedavisinin büyük ölçüde başarılı olduğunu ifade edebiliriz, ancak tekrar ifade etmeliyim ki ‘Botoks ile makattaki yırtık ortadan kalkar’ ifadesi doğru bir ifade olmaz. Ancak, şunu da unutmamak gerekir ki, ilgili linkte (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) belirtildiği gibi, makat yırtığı makat çatlağı, anal fissür) durumunda ameliyat uygulansa dahi % 1-6 oranında tekrarlama (nüks sorunu) olabilir. Muayene ilgili bilgileri irtibat telefonundan öğrenmeniz mümkündür.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1