Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür teşhisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür teşhisi
Anal fissür teşhisi 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
İyi akşamlar Doktor Bey,

Yayınlarınızdan sizi takip etmeye çalışıyorum ve bugünde izlemiş olduğum birkaç videonuzdan sonra kendime iyice güvenim geldiğini söylemek istiyorum.

Yaklaşık 3 yıl önce bir hemoroid ameliyatı geçirdim (aslında ameliyattan 1 yıl sonra kadar da size e-mail atmıştır)Fakat bu ameliyat benim 3 yıldır tam anlamıyla hayatımı mahvetti.Malesefki konuyu paylaşmaktanda pek haz duymadım lakin artık durumu vücudum kaldıramaz hale geldi.Enson geçen hafta bir Cerrah doktoruma gitti ve Anal fissür teşhisi koydu ve ameliyat önerdi.Tabiki bunu duyunca içimim ürperdiğini belirtmek istiyorum.Tesadüfü olarak başka bir Cerrah hekimime danıştım ve bana aslında makat bölgesinde çok kçtü bir durum olmadığını ve saat 12 yönünde bir fissür ve ameliyat sonrasında oluşan küçük sarkıtlar olduğunu belirtti.Çare olarak ilk önce sizinde videolarınızda belirttiğiniz gibi nitrogliserin tedavisine başlamamın gerektiğini ve çok büyük ihtimallede sorunun çözüleceğini belirtti.Eger çözülmezse ameliyat olunabileceğini fakat ameliyat durumunun ½70-80 oranında da sorunu halledemeyeceğini söyledi.İlaç tedavisine hemen başlamak istedim ama nitrogliserin içeren preparat (................) piyasadan uzun bir süre önce toplatılmış onun için tedarik edemiyorum. İşin ilginç tarafı,yaklaşık 3 yıldır ben bu çektiğim acıları kimseya inandıramıyorum.Kronik migren hastasıyım ve ağrı hissiyatını gerçek anlamda biliyorum.Yani ağrı eşiğim düşük değilki,abartıyor olayım.

Şunu öğrenmek istiyorum Doktor Bey:ben gaziantep te ulusal bir ilaç firmasında görev yapmaktayım.Sisteminizden randevu aldığım taktirde orada eğer ki cerrahi bir müdahele gerekirse(ki büyük ihtimalle gerektiricek) geri dönüşüm için ne kadarlık bir zamana ihtiyacım olduğunu bilmek istiyorum.

Başta da belirtiğim gibi 3 yıl önce hemoroid amelitayı öyküm var ve eğer ki böyle bir girişim bir daha gerekirse uygun ellerde olamyı istiyorum.Elbette ki diğer hekimlerime saygı duyuyorum fakat taktir edersinizki bu iş çok hassa bir ustalık gerektiren birşey ve içimde o güleç resminize bakınca bir güven doğuyor ve uygun elin siz olduğuna dair güçlü bir his doğuyor doktor bey.

Şimdi 15 gün elimden geldiğince doktor beyin uygulamış olduğu tedavi protokolünü yerine getirmeye çalışacağım(gerçi hiç umudum yok ama yine de deneyeceğim).Daha sonra konuyla ilgili olarak sizinle tekrar irtibata geçeceğim.Sizden ricam zaman konusunda (yani girişim sonrasında hemen Gaziantepe dönebilirmiyim) beni aydınlatmanız ve tavsiye edebileceğiniz herhangi bir konu olup olmadığı.

Şimdiden ilgini teşekkür eder,iyileştirdiğiniz binlerce hastadan birisi olmayı dilerim.

Saygılarımla
bulenta (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 02/12/2011 16:18 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissür teşhisi 12 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, bahsettiğiniz Nitrogliserin kremi bir süre önce piyasadan çekilmiştir. Bunun yerine % 0.2 veya % 0.4 oranında eczanelerde hazırlattığımız ve uzun yıllardan beri kullandığımız kremleri tercih etmekteyiz. Mevcut tedavinize yanıt alamazsanız tabiiki ben sizi muayene edebilirim. Makat bölgesi ameliyat sonrasında genellikle bir gün hastane yatışı ve 4 hafta içinde bir kontrol gerekir. Ben sizin gibi il dışında yaşayan hastalarımda ameliyattan sonra hasta İstanbul'da şayet 3-5 gün kalırsa bu dönem sonunda kontrol yapıp, evine gönderiyor ve 4-6 hafta içinde kontrola çağırıyorum.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com 
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu 
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com 
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv 
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani 
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:Anal fissür teşhisi 12 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
İyi akşamlar Saygıdeğer Doktorum:öncelikle e-mail ile ilgilendiğiniz ve önemseyip cevaplandırdığınız için size sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum.

Sizinde belirttiğiniz gibi nitrogliserin içiren preparat Türkiye pitasasından toplatılmış durumda ve ben ilacı Almanyadan temin ettim ve ilacın gelmesini beklemeden durumu hekimime izah ettim ve piyasada sağlam bir eczacımıza doktor referansı ile %0,2 lik oranında bu kremi hazırlattık.Fakat ilk kullanmamda komalık sayılabilicek ciddi bir etkiyle karşılaştım.İlacı kullandıktan 2 saat sonra ani tansiyon düşüşü ve yükselişi yaşadım ve hayatımda hiç yaşamadığım kadar şiddetli( ki bu agrıyı şöyle ifade edebilirim:çekmiş olduğum migren ataklarımdan daha berbat ve değişik bir ağrı ile karşı karşıya kaldım.Sanki beynimin içine hava kompresörü ile yüksek bir basınç ile hava pompalıyorlar gibi oldum ve beynimin patlamak üzere olduğunu hissettim.)Bu durum karşısında da kremi tekrar kullanmadım.

Şu an yaptığım şey: ............, ............... pomatı karıştırıp iyice yediriyorum ve günde 2-3 kez ılık suya oturuyorum.Ayrıca yardımcı preparatt olarakta ....................... kullanıyorum.1 ay böylece sıkı bir tedbir ile halletmeye çalışıcam ve eğer sonuç alamazsam cerrahiye başvurup,soluğu yanınızda alıcağım.Konuyu firma yetkilerimle de görüştüm ve sağolsunlar büyük bir hassasiyetle ilgilenip yakınlık gösterdiler.Zannediyorum hastanenizlede bizzatt irtibata geçicekler.İlginizetekrar tekrar teşekkür ediyorum Doktor Bey.1 aylık bu tedavi süresince (............. ve .................) a ek olarak kullanmam gereken,sizinde tavsiye edeceğiniz herhangi farklı bir ilaç olur mu diye sormak istiyorum.

Saygı ve Sevgiyle kalın.
bulenta (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Son Düzenleme: 07/12/2011 22:44 tarafından .

Cvp:Anal fissür teşhisi 12 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun. Web siteme üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, sanal ortamda, herhangi bir tedavi önermiyorum. Sizin muayene olmanız ve sonucuna göre tedavinizin düzenlenmesi yararlı olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1