Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makattaki Zonklama ve Bıçak Saplnması Hissi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makattaki Zonklama ve Bıçak Saplnması Hissi
Makattaki Zonklama ve Bıçak Saplnması Hissi 11 Yıl önce Karma: 0  
Merhabalar saygıdeğer hocam. Ben Konya' da okumakta olan 24 yaşında bir öğrenciyim. 2012 ocakta tromboze hemoroid ve 2012 haziranda aşırı zorlanma ve kabızlık sonucu oluşan anal fissürle başladı bu serüvenim. Bu ilk anal fissür kas spazmını engelleyen bir kerem uygulanmak suretiyle 20 gün gibi bir sürede tedavi oldu. Kasım 2012 da tromboze hemoroidden yine bir müdahale yapıldı ve akabinde yaklaşık 4 gün sonra aşırı kabız olmadan zorlanmadan anal fissürüm yineledi. Aynı kremi ve laksatif bir ilacı da kullanmak suretiyle 20 gün gibi bir sürede %80 iyileşti tekrardan. Bu zamandan sonra ara ara hafif olarak kenidini hissettirmekle birlikte dikkat ettiğim için iyileşti. Ancak bu 15 gün önce anal fissürüm yine tekrarladı ve bu sefer ciddi şekilde olup fazla acı çekmeye başladım. Yine aynı kremle tedaviyi uygulamaktayım ancak bu sefer zonklama ve bıçak saplanır gibi bir hisle makatım acımaktadır.Midemdeki gazın baskısı bile bu acıyı tetiklemektedir.

Şimdi size şu soruları sormak istiyorum.

1) Bu zonklama hissinin nedeni ne olabilir?

2) O kadar dikkat edip, diyet uygulayıp bol sıvı tüketmeme ve laksatif kullanıp kabız olmamam rağmen anal fissürüm neden sürekli tekrarlamaktadır? Bu hep böyle devam mı edecektir ve bunun kesin bir çözümü yok mudur?

Her ne kadar size muayene olmak istesemde bir takım nedenlerden dolayı İstanbul' a gelememekteyim.Size bu platformdan ulaşmaktı tek yolum.

Biraz uzun oldu affınıza sığınıyorum ve vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür edip iyi çalışmalar diliyorum.
eos (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makattaki Zonklama ve Bıçak Saplnması Hissi 11 Yıl önce Karma: 7  
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1