Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

catlak icin ilaç kullanimi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: catlak icin ilaç kullanimi
catlak icin ilaç kullanimi 10 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Doktor bey iyi gunler, Benim 2 yil once kronik kabizlik problemimden oturu makat icinde bir catlagim olustu.makat agzinda degilde icinde olmasi nedeni ile dikkat etsem de geciremedim ve kroniklesti.kremler, oturma banyolari ve .................. kullanarak son bir yilda daha agrisiz bir hale getirdim ama .................. yaklasik 1 yildir (gunde 2 corba kasigi kadar) kullandigim icin uzun sure kullanim zararli olur dusuncesi ile biraktim.ama bir ay icinde tekrar catlak ilk haline dondu.ne yapmaliyim.ameliyat olmak istemiyorum cunku kronik kabiz biri olarak ameliyattan sonra yeni catlaklar veya baska problemler olusacagina inaniyorum. .................. bir omur kullanilabilir mi.hamilelik planliyorum bu donemde .................. kullanilabiliyor mu? Tesekkurler.
demirkol (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 27/08/2013 20:08 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:catlak icin ilaç kullanimi 10 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, kronik kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html) ve makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) sorununuz olduğunu ve hamilelik planladığınızı belirtmişsiniz. Kullanmakta olduğunuz dışkı gevşetici veya yumuşatıcı gruptaki ilaçların tamamının bağımlılık yarattığını bilmeniz yararlı olur. Makat çatlağının ameliyatsız (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur-icin-ameliyatsiz-tedavi.html) ve ameliyat ile (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) tedavisi mümkündür. Ancak, sorunuz bize çok sık yöneltilen ve önemli bir noktaya değiniyor, zira gebelikte sindirim sistemi değişikliklerine (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/gebelikte-sindirim-sistemi-degisiklikleri.html) bağlı olarak, gebelik ve lohusalık döneminde sağlıklı kişilerde bile makat çatlağı (www.hemoroiduzmani.com/224/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-makat-catlagi.html) veya hemoroid (www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html) gelişebilir. İşte bu nedenle, kronik kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html) ile makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) ilişkisi adeta tavuk ve yumurta ilişkisi gibidir. Her ne kadar kronik kabızlık sonucunda, makat çatlağı gelişse de, makat çatlağına bağlı olarak dışkılama zorluğu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/diskilama-guclugu.html) kronik kabızlık olarak algılanmaktadır. Gebelik planlayan ve makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) sorunu olan kişilerin bu zorlu dönem öncesinde bu sorunu uzman yardımı ile çözmeleri yararlı olur. Zira 9 ay hamileliği takip eden 6-12 aylık lohusalık ve emzirme dönemini göz önüne aldığınızda, bu sorununun önceden çözülmesinin önemi daha güzel ortaya çıkacaktır. DrTaviloglu.tv sitesinin düne ait videosu (drtaviloglu.tv/genel-cerrahi/hamilelerde...iklikta-gorulur.html) ve bugüne ait videosu (drtaviloglu.tv/genel-cerrahi/hamilelerde...k-nasil-onlenir.html) bu konu ile ilgilidir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 27/08/2013 20:25 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1