Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kolon kanseri
kolon kanseri 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
hocam iyi günler 6 yıllıkm evliyim 1 kızım var benim miydemde gece yanmalar oluyor bazen sırtımın sag tarafına vuran bir agrı meydana geliyor.

Genç yaşlarımdan beri anal yoldan ilişki yaşıyorum bu bir alışkanlık haline dönüştü makat bölgemde 6-7cm capına kadar açıklık meydana geldi
sırt ve karın agrılarımın sebebi yaptıgım bu yanlış ilişki olabilirmi kolon kanseri ne yakalanmış olabilirmiyim.
Makat bölgemde herhangi bir yanma veya kaşındı mevcut degil dışkımdanda kan gelmiyor.
sadece açılan o boşlugu doldurmadan rahat oturamıyorum . bunun için yarım litre petşişeden bir aparat yaptım yatarken çıkarıyorum. agrıların sebebi anal fissür veya rekturum kanseri olabilirmi.
lütfen cevaplarınızı bekliyorum utancımdan kolonoskopiye veya muayeneye gidemiyorum.lütfen yardım ediniz.

iyi çaşılmalar
kaygusuz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kolon kanseri 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Makat yolu ile cinsel temas (arkadan ilişki, anal seks, ters ilişki) sonrasında birçok hastalık gelişebilir. Bunlar: makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html) ve gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) görülen bazı hastalıklardır. Bu tür bir durumda, kesinlikle makat yolu ile cinsel temastan veya cisim yerleştirmekten uzak durulmalıdır. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olunması ve bir Psikiatri Uzmanı’ndan destek almak yarar sağlar. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 13/12/2013 15:39 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:kolon kanseri 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
hocam cevabınız için teşekkürler
fakat doktora gitmeye ve muayne olmaya çekiniyorum
makatımdaki açıklık muayne pozisyonunda veya muayne koltugunda oturur gibi durdugumda cok belirgin bir şekilde sanki içerde birşey varmış gibi belli oluyor buda beni çok tedirgin ediyor doktorun bana kızması ve hakater etmesinden çekiniyorum

bu açıklık ameliyetla giderile bilirmi.
ameliyattan sonra olduki birdaha anal ilişki yaşadım tekrardan açılırmı.

yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler
beni bu mahcubiyetten kurtarın lütfen.
kaygusuz (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:kolon kanseri 10 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Sanırım yanıtımı dikkatli okumadınız, ''ameliyattan sonra makat yolu ile cinsel temas kesinlikle yapılmamalıdır''. Sizin açıklık olarak belirttiğiniz sorun için, muayene olmadan sanal ortamda ‘’evet kesinlikle giderilir’’ veya ‘’tedavi ile geçmez’’ gibi keskin ifadeler ile yanıtlayabilmek mümkün değildir. Bu konuda tedaviniz ancak muayene sonrasında şekillendirilebilir ve olası diğer sorularınızı ancak muayenenizi gerçekleştirecek olan meslektaşım yanıtlayabilir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1