Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Lateral internal sfinkterektomi sonrası sorunlar
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Lateral internal sfinkterektomi sonrası sorunlar
Lateral internal sfinkterektomi sonrası sorunlar 9 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
merhaba hocam ben tıp fakültesinde intern doktorum.ameliyat sonrası sorulara cevap vermedğinizi belirtmişsiniz ama meslektaşınıza yardım edeceğinizi umdum

anemnez kısmım çok uzun; kısaca söyliyeyim.Anal fissür için 4 hafta medikal tedavi uyguladım geçmedi.Lateral internal sfinkterektomi operasyonu geçirdim.Postop üçüncü günden sonra çok şiddetli spazm gelişti.Sadece sıcak oturma banyosunda rahatlayabiliyorduM.Ameliyat doktorum yetersiz LİS olduğunu ameliyatı tekrarlamak gerektiğini belirti ama inflamasyon ve anestezi için beklememizin gerektiğini sonradan ikinci operasyonu yapmayı planladı.Postop 3.haftada bir kere tam inkontinans oldu,iki kere de hafif kaçırma yaşadım ama bunları önemsemedim olabilir laksatif dozundan kaynaklı olduğunu düşündüm.Şimdi 4. haftadayım şikayetlerimin geçmemesi üzerine farklı bi doktora muayene oldum,çok ağrılı olduğu için rektal muayeneyi yapamadı ama insizyon yerine bakarak burdan internal sfinkteri bulmak zor eksternali kesmiş olabilir,beklememi söyledi.İçim rahat etmedi başka bi doktora muayene oldum lokal anestezi yaparak tam bir rektal muayene yaptı ve dedi ki internal sfinktere hiç dokunulmamış eksternal sfinkterin bi kısmı alınmış .lokal anestezi altında anal dilatasyon yaparak eve yolladı.Bunu ameliyat doktorumla tartıştım rektal muayene yaptı ve eksternal sfinktere hiçbir şekilde kesi yapılmadığını ama yapılan LİS in yetersiz olduğunu belirti.Kendisine rektal ultrason yapmasını teklif ettim gerek yok eksternal kesilseydi sürekli tam inkontinans olurdu dedi.

Günlük döngüm sadece ağrı,yanma ve spazma göre oldu hiç birşey yapamıyorum.Operasyonu kendi fakültemde kıdemlı asistan doktor yaptı.Hocam sağolsun ameliyatta bulunmadı dış merkezde yapılan lokal anestezi ve dilatasyonun üzerinden 24 saat geçti iyi hissediyorum.Ama olayın açıklığa kavuşması ve semptomatik değil de küratif tedavi için ne yapmalıyım .Gerçekten eksternal sfinkter mi alınmış eğer böyle ise ikici operasyon inkontinans açısından güvenilmez olmaz mı ? kime güveneyim nasıl bi yol izlemem gerekli
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
hekim (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 18/03/2015 22:00 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Lateral internal sfinkterektomi sonrası sorunl 9 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, mesajınızdan anal fissür ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) sonrasında sorunlar yaşadığınız anlaşılıyor. Foruma üye olurken açıklamadan öğrendiğiniz gibi, ekibimiz ameliyat sonrası sorunlar konusunda yanıt vermemektedir. Bu uygulamada doktor ve sağlık çalışanları için bir değişiklik yapmamaktayız. Bir doktor adayı olarak, bu kadar komplike bir durumda, sanal ortamda bir yanıt verilmesinin işleri çok daha karmaşık hale getirebileceğini bilmeniz ve anlamanız gerekir. Sizin yapmanız gereken öğrencisi olduğunuz fakültedeki Genel Cerrahi kliniğindeki ilgili öğretim üyelerine, yani hocalarınıza danışmanızdır. Acil şifa dileğimle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 18/03/2015 22:00 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Lateral internal sfinkterektomi sonrası sorunl 9 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
evet haklısınız hocam ama bulunduğum şehirde proktolog uzmanı yok.Her genel cerrah uzmanı hocalarım da dahil farklı konuşuyor biri diyor LİS cerrahisinde kesinlikle eksternal sfinktere dokunulmaz diğeri diyor internale ulaşmak için zaten eksternalin bi kısmını kesiyoruz.. hocalarıma güvenim kırıldı ağrımı hiçbirşekilde önemsemedikleri gibi ameliyatı kendi yapacağı sözünü verdiği halde gelmedi...eksternal sfinkterin durumunu rektal USG ile aydınlatacağı halde yaptırmadı gerek yok dedi

durumumum ancak bi proktolog uzmanı tarafından yapılacak yönlendirme ile aydınlatılacığını düşünüyorum şu halde sadece sanal ortamda bi progtoloğa ulaşabiliyorum
hekim (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1