Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissür ameliyatı niçin tekrar yapılamıyor?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissür ameliyatı niçin tekrar yapılamıyor?
Anal fissür ameliyatı niçin tekrar yapılamıyor? 14 Yıl, 8 Ay önce  
Sayın Taviloğlu; Yaklaşık yedibuçuk yıl önce anal fissür ameliyatı oldum.Üç hafta öncesine kadar hiçbir şikayetim yoktu.Ancak üç hafta önce çıktığım yolculuk sırasında kabız olmam neticesinde yeniden nüks eden makat yırtığım yüzünden çok ızdırap çekiyorum.Bir doktora müracat ettim yeniden ameliyat olmak için fakat daha önceki ameliyat bilgilerine ihtiyaç duyduklarını zira ameliyat sırasında yapılanları bilmeden tekrar ameliyat olmamın gaz ve dışkı kaçırma gibi problemlere yol açabileceğini söylediler.Ameliyat olduğum hastane kayıtlarına malesef ulaşamıyorum.Çünkü 5 yılda bir evrakları atıyorlarmış.Ayrıca da el değiştirdiği için zaten o hastaneye ait hiçbir kayıt yokmuş. Şimdi ben birdaha ameliyat olamayacak mıyım? Yada olursam bu sözkonusu riskler yüzde kaçtır. Çok büyük bir sorun olduğunu heleki sürekli oturarak çalışmak zorunda olan biri olarak ne kadar vahim durumda olduğumu sanırım anlayabiliyorsunuzdur. Cevabınıza şimdiden teşekkürler. Saygılarımla;
Not: Ameliyatın yenilenmesi mümkünse siz yapıyor musunuz. Yapıyorsanız maliyeti ne kadar oluyor.
Misafir167 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissür ameliyatı niçin tekrar yapılamıyor? 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun, sizde 7.5 yıl sonra tekrarlayan bir anal fissür veya makatta çatlak sorunu olduğu anlaşılıyor. Muayene olduğunuz cerrah çok haklı, daha önce ne ameliyatı olduğunuzu bilmek gerekir, zira burada sorgulanan daha önce lateral internal sfinkterotomi dediğimiz makat çıkışındaki basıncı arttıran kas lifinin kesilmesidir. Şayet bu teknik yapıldı ise makat içi basınıcı % 40-50 gibi düşürür. Ancak, bu teknik sonrasında % 10-15 gibi gaz ve dışkı kaçırma sorunu olur. İkinci kez yapılan girişimlerde doğal olarak bu olasılık daha da artar. Sizin için bence Botoks ile kimyasal sfinkterotomi dediğimiz tedaviyi uygulamak daha uygun olur. Bunu önermemin nedeni ise bu yöntem ile bu tür dışkı veya gaz kaçırma sorunlarının çok daha az görülmesindendir. Web sitemde makatta çatlak veya anal fissür tedavisinde Botoks uygulaması ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sorduğunuz için belirtiyorum, ben bu bölgeye ait ameliyat ve ameliyat dışı tüm girişimleri uyguluyorum, tabii ki öncelikle, muayene olmanızda yarar var.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 23:07 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1