Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Gebede makat yırtığı için hangi tedavi?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Gebede makat yırtığı için hangi tedavi?
Gebede makat yırtığı için hangi tedavi? 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
Merhaba
Ben 18 yasindayim ve benim makadin arka tarafinda bi yirtik var inceleyince bunu farkettim
Tuvalete ciktigim zaman diskim en basta kuru ve sert geliyor sonradan yumusuyor ve o sert gelince dayanilmaz bi agri oluyor ben bunu 2 aydir cekiyorum ve artik dayanamiyorum . Diskimi yumusatmasi icin ................... aldim en baslarda ise yaradi ama 2-3sefer kullandiktan sonra yaramadi ve yarayi iyilestirmesi icin ................... pomad kullaniyorum ve etkisi yok
Ve benim durumumda yok sigortamda yok hastaneye gidemiyorum kendi kendime cozum bulmaya calisiyorum
Sizce nitratli krem surmelimiyim yoksa cerrahi mudehale mi gerekli ne yapmam konusunda bana bilgi verin lutfen
Simdiden tesekkurler.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 04/07/2015 18:09 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Gebede makat yırtığı için hangi tedavi? 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, 11 haftalık hamile olduğunuzu ve şiddetli makat ağrısından (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) yakındığınızı belirtmişsiniz. Daha önce size gastroskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/gastroskopi.html) ve kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) tetkikler uygulandığını ve bir kez hemoroid ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) ve bir kez de makat çatlağı ameliyatı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) geçirdiğinizi ve yine kendinizde makat yırtığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) olduğundan şüphelendiğinizi belirtmişsiniz. Hamilelikte hemoroid (www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-...elikte-hemoroid.html) ve makat çatlağı (www.hemoroiduzmani.com/224/hemoroid-ile-...e-makat-catlagi.html) sorununa % 10-15 oranında rastlanır. Ancak, sizde yakınmaların her iki ameliyatı geçirmenize rağmen tekrarlamış olması, altta yatan anismus (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/anismus.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), rektosel (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/rektosel.html) ve iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) gibi sorunlar olabilir. Sorununuz düşündüğünüz gibi, makat yırtığı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) ise gebelik döneminde Botoks tedavisi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html) uygulanamaz ve ameliyat ise ancak çok özel durumlarda uygulanır. Bu nedenle, gebelerde olabildiğince altta yatan sorunu anlayıp, ona göre ameliyatsız tedaviler düzenlemek uygun olur. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) muayene olmanız yarar sağlar. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 04/07/2015 18:09 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1