Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Anal fissur için hap önerisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Anal fissur için hap önerisi
Anal fissur için hap önerisi 8 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Hocam meraba ben anal fissuramaliati oldum 9 ay oncekanamam yok ama arada kramp tarzi agri giriyor onun icn bir hap onerirmisiniz kas gevsetici diltiazem hap kullanabilirmiyim yada baska hap onerormosiniz hastaneye gittim dwfalarca hep fitil krem .................... verip gonderiyor kabizligimda var ne onerirsiniz cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim hocam
Nesfissur (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 15/05/2016 13:53 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Anal fissur için hap önerisi 8 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda 9 ay önce anal fissür veya makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) ameliyatı geçirdiğinizi ve halen makat bölgesinde kramp şeklinde yaşadığınız makat ağrısı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) sorununuz için hap önermemizi istemişsiniz. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz ameliyat sonrası sorular ile ilgili yorum veya öneri yapmamaktadır. Sanal ortamda ameliyat sonrası dönemdeki sorunlarla ilgili farklı bir cerrahın hastanın güncel durumunu bilmeden; ameliyat sonrası seyir, gerekli ilaç veya tedavi, önlem, diyet, pansuman vb. konularda yorum yapması bir yarar sağlamayacağı gibi, hasta ve yakınlarının zihninde durumu daha karmaşık hale getirebilir. Sorunuzu ameliyatınızı gerçekleştiren cerraha yöneltmeniz gerekir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren Taviloğlu Proktoloji Merkezi’nden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Anal fissur için hap önerisi 8 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Hocam ben kolonoskopi cektirdim temiz cikti sadece kabiz kaldigim icin yara bi turlu iyilesmiyor amaliat yapan doktoruma gittim ……………………………… kremi kullan kabiz kalma gecer dio ama birturlu kabizligi duzeltemiyorum ……………………………… surup verio 2 gun sonraa gene kabiz oluyorum o 2 gunde bile duzeliyor fissurum ama surup sonra daha siddetli kabizlik yapio doktoruma soyluyorum kabizlik yapmaz sen surubu ic gecer dio gonderiyor dokktordan agri kesici kas gevsetici istedim 1 ay once ……………………………… hap verdi oda cok agriyi almio aslinda kabiz kalmazsam sorun yok ama kalinca azcik agrim oluo onun icin bir hap onerirmisinz diltiazem hapi kullanabilirmiyim size gelmek istiyorum ama mardin oturuyorum oyuzden gelemiyom yani baska hastaligim yok sadece fissurum iyilesmedi kabiz kalmazsam hic bir seyim kalmiyor ama kabiz oldum. Hafif agrim oluo doktoruma sordum diltiazem hapini oyle bir ilac yok dedi onun icin kullanabilirmiyim diyette vermiyor sadece meyve sebze ye diyip gonderiyor sadece sebze meyveyle besleniyorum kabiz kalmim die 10 kilo zayifladim bu yememekten biktim artik meyve sebze yemekten birde normal yemek yemiyimmi sizin bir programa konus olmustunuz sizi izledims nohut fadulye bakla yiyin ama sebzelerle esit oranda yiyin demistiniz bu tur yrmekler salcayla oluyor salca fissure zararli degilmiyafa yanlismi biliyoruma fissure cevabiniz icin tesekurler
Nesfissur (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph
Son Düzenleme: 11/10/2015 15:01 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Anal fissur için hap önerisi 8 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Size tekrar geçmiş olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda, herhangi bir tetkik, ilaç yada tedavi yöntemi önermemektedir. Bu tür bir öneride bulunabilmek için detaylı bir makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) yapılması gerekir. Ayrıca, sosyal medya forum üyelerimizin sadece % 35’inin İstanbul içinden olması nedeni ile, il dışı ve yurt dışı hastalar için bu uygulamamız değişmemektedir. Mesajınızda belirttiğiniz gibi anal fissür veya makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) tedavisinde ‘’Diltiazem hap’’ uygulaması diye bir tedavi yoktur. Sanırım internetteki bilgileri yanlış değerlendirerek bu sonuca vardınız. İlgili linkte (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur-icin-ameliyatsiz-tedavi.html) açıkça belirtildiği gibi, anal fissür veya makat çatlağı tedavisinde % 2 diltiazem krem, % 0.2'lik yada % 0.4'lük Nitrogliserin krem veya Botoks tedavisi kullanılmaktadır. Bu tür kremler sıklıkla hekimler tarafından eczanelerde hazırlatılır ve eczanelerde satılan hazır formları da bulunmaktadır. Makat çatlağı için uygun olan diyet zaten (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) linkinde detaylı olarak açıklanmıştır. Bu tür bir sorun için Mardin’den kalkıp İstanbul’a kadar zahmet etmenize tabii ki gerek yok. İkinci görüş amacı ile, yakınınızda bulunan ŞanlıUrfa veya Diyarbakır’da iki büyük Tıp Fakültesi’nde bu konuda hizmet veren değerli meslektaşlarımızdan hizmet alabilmeniz mümkündür. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu

Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

EN ÜSTSayfa: 1