Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

sfinkter spazmım var
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 12
BAŞLIK: sfinkter spazmım var
sfinkter spazmım var 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
hocam öncelikler yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.benim yaklaşık altı senedir sfinkter spazm sorunum var.zaman zaman da ağrılarım çok şiddetleniyor.çatlak,veya hemoroid gibi bir sıkıntım yok.önceleri daha çok ağrım vardı bir operasyonla spazmım azaltıldı,bir müddet rahatladım ama son bir kaç senedir tekrar şiddetlenmeye başladı.doktorum artık müdahele edemeyeceğini ilaç kullanmamı söyledi ve duspatalin verdi.ilacı kullanırsam rahatlatıyor fakat üç beş gün devam edince midemden rahatsızlanıyorum ve devam edemiyorum .benim size sorum acaba bu tarz spazm önleyici olarak kullanılan bir merhem veya benzeri bir ilaç varmı.diğer oral yoldan alınanlarda hemem hemen aynı etkiyi yapıyor(meteospazmy de kullandım).bide rahatsızlığımın psikolojik etkisi varmı.
çakır (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 4
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:sfinkter spazmım var 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, sizde olan sorun kişiyi hakikaten çok huzursuz eden türdendir. Tek başına sfinkter spazmı makat bölgesinde pek rastlanılan bir olay değildir. Bu tür sorunların altında en sık olarak makat çatlağı (anal fissür) veya soliter rektal ülser sorunu yattığı bilinmektedir. Soliter rektal ülser, kalın bağırsağın son kısmı olan rektum içinde yer alan sıklıkla bilinmeyen bir nedenle oluşan ülser şeklinde yaralara verilen addır. Bazı iltihabi bağırsak hastalıkları, sitomegalovirüs enfeksiyonları ve bazende leğen kemiği bölgesine radyasyon uygulanması sonrasında da soliter rektal ülser oluşabildiği bilinmektedir. Kronik kabızlık sorunu olan kişilerde, dışkılama sırasında şiddetli ağrı, kasılma (spazm) ve kanama ile kendini sıklıkla belli eder. Tedavisinde diyet ayarlaması ve nitrogliserin krem’in etkili olduğu bilinmektedir. Tabiiki, size sanal olarak bu kadar komplike bir sorunda tanı koymak pek mümkün değil, o nedenle muayene olmanızda yarar var.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 30/11/2009 09:57 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:sfinkter spazmım var 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
hocam ilginize teşekkürler.ama bana söylediğiniz kremi bulamıyorum.nitrogliserin krem diyorum eczaneler anlamıyor.gliseril trinitrat diyorum yine bilmiyorlar.istanbulda olsam muayeneye gelmek istiyorum ama antalyada yaşıyorum.eğer burada ilaç ismi verebiliyorsanız bana o kremin tam adını söylermisiniz . bide sıcak suya oturmayı yapmalımıyım?bir ay kadar yaptım bir sonuç alamamıştım .daha uzun süre mi yapmalıyım?
çakır (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:sfinkter spazmım var 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Makat çatlağı veya internal anal sfinkter spazmı tedavisinde kullanılan Nitrogliserin krem, fabrikasyon olmadığından eczanelerde hazır olarak bulunmaz. Eczacılar tarafından hazırlanır. Bunun reçetesi bizzat hekim tarafından yazılır. Konsantrasyon oranı da % 0.2 şeklinde olmalıdır.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph

Cvp:sfinkter spazmım var 13 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
hocam tekrar merhaba.çok basit gibi görünen (ya da bana öyle geliyor)bir rahatsızlıkta resmen çamura saplandım kaldım.daha önce de belirttiğim gibi sfinkter spazmım var ve hayatımı resmen karartıyor.anlatamayacağım şekilde huzursuz ediyor.beş on dakka yerimde oturamıyorum,ne bileyim bilgisayarın başına geçip işimi yapamıyorum, bacaklarımı da etkiliyor böyle içten içten rahatsızlanmalar,hareket isteği v.s
hocam belirtmemde fayda var mı bilmiyorum ama en başa dönecek olursam,benim bu şekilde bir sıkıntım falan yoktu.sadece makat bölgemde kaşınma ve birazda yanma vardı,kanama falanda kesinlikle yoktu.cahillikya utandım doktora da gitemedim,kendi kafama eczaneden hemoroid ilacı aldım.daha ucuz olduğu için krem şeklinde olanı değilde fitil olan "kortos" u aldım.zaten ne olduysa bu fitillerden beş altı tane kullandıktan sonra oldu.makatım o kadar şiddetli kasıldıki,uyku falan uyuyamaz,tuvalete bile çıkamaz oldum.gittiğim doktorlar da muayeneden sonra birşeyin yok deyip gönderdiler.neyseki iki sene sonra tavsiye üzerine gittiğim başka bir doktor sıkıntımı anladı ve cerrahi mudahele etti biraz rahatladım.ama söylediğim gibi son birkaç yıldır tekrar ağrılarım artmaya başladı doktoruma gittim müdehale edilecek birşey yok diyor.kas gevşetici türü ilaçlara(meteospazmy ya da duspatalin)bir sene kadar devam et diyor ama hocam o kadar çok kas gevşetici kullandım ki yedi senedir artık midem almıyor.bu ilaçları kullandığım zaman bütün gün yediğim yemek iki üç lokmayı geçmiyor,hiçbirşey canım istemiyor.
şimdi hocam ben mide şikayetlerimi göze alarak tekrar meteospazmy kullanmaya başlayacam çünkü bu şikayetlerle hayatımı devam ettiremiyorum,işime falan odaklanamıyorum.en az altı ay kadar günde üç kere kullanayım diyorum(kafama göre yapmıyorum zaten doktorumun söylediği de bu)bi de buna ek olarak akşamları yatarken çok az nitrogliserin krem kullansam acaba nasıl olur(sizden aldığım tavsiye üzerine yaptırdım ve kullandım.gerçekten işe yaradı hocam ama daha sonra yanmalar ve sızlamalar başladı bıraktım.bırakınca da şikayetlerim kaldığı yerden devam etti.)kolonoskopiler,endoskopiler,ultrasonlar ve her çeşit tahlil yaptırdım hepside gayet temiz çıkıyor ama benim hayat kalitem yerlerde sürünüyor lütfen hocam bir fikir verin.
çakır (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:sfinkter spazmım var 13 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, hakikaten sorununuz belli ki sizi çok zorluyor. Ancak, benim size sanal ortamda tedavi önerebilmem kesinlikle mümkün değil. Zaten sizin için gerekli olan açıklamaları fazlası ile yaptığıma inanıyorum. Nitrogliserin kremden kesin yanıt almak için 1-2 ay kadar kulanmanız gerekli. Bence sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı ve /veya Kolorektal Cerrahi (bağırsak cerrahisi) ile uğraşan bir Genel Cerrahın takibine girmeniz uygun olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 14/04/2010 15:44 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 12