Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

sadece regl döneminde yaşanan gaz sancısı
(2 inceleyen) (2) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: sadece regl döneminde yaşanan gaz sancısı
sadece regl döneminde yaşanan gaz sancısı 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
3 yıl önce rahim ağrım nedeniyle laparoskopi yapıldı.sonuç temiz çıktı.fakat son bir yıldır,sadece adet döneminde yaşadığım ve son 3 regl döneminde sürekli yaşadığım bu sancılar yüzünden hayatım alt üst durumda.sancı(kramp) regl döneminin 2.günü başlıyor.yaklaşık 3 gün boyunca hiç hareket etmeden yatıyorum.(zaten istesemde hareket edemiyorum).ishal ya da kabız değilim.fakat tuvalet ihtiyacım olduğunda ya da gaz çıkarmak istediğimde sanki bağırsaklarım parçalanacak ,yırtılacak gibi hissediyorum.karnıma dışarıdan bile dokunamıyorum.sanki içimde yara var ya da karnımın içindeki tüm organları koparıyorlarmış gibi bir acı yaşıyorum.ateşim 38 'e çıkıyor.kusmada oluyor.bütün eklemlerim ağrıyor.sonra aniden bir terleme oluyor.bunları sadece regl döneminde yaşıyorum.ötenazi yapılmasını isteyecek kadar dayananılmaz bir ağrı yaşıyorum.ne yapmam lazım.hangi bölüme gitmem gerekiyor.laparoskopi vücudumda bir hasar bırakmış olabilirmi?
goncam (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:sadece regl döneminde yaşanan gaz sancısı 12 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, ne olduğunu bilemediğimiz bir nedenle muhtemelen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından laparoskopik bir girişim geçirmişsiniz. Gaz çıkarma sırasında ciddi karın ağrısı (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/karin-agrisi.html), kusma gibi yakınmalarınız var. Ayrıca, sorunlarınızın adet dönemlerinizde arttığını ifade etmişsiniz. Bu nedenle, sorununuzun mutlaka bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve bir Gastroenteroloji Uzmanı tarafından ele alınması yararlı olur. Bu incelemelerin sonucunda bağırsak yapışıklığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...sak-yapisikligi.html) ve ona bağlı geçici veya kısmi bağırsak tıkanıklığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-dugumlenmesi.html) gibi bir neden belirlenirse, o durumda size Genel Cerrahi konsültasyonu önerilebilir. Tanımladığınız sorunda laparoskopinin (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/laparoskopik-cerrahi.html) bir sorunu olması beklenmez, ancak size ne girişim yapıldığını bilemeyeceğimizden, tam bir fikir ileri sürmek mümkün olmaz. Ayrıca, Psikiatri desteği almanızda yararlı olur.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

(0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.barsakcerrahisi.com
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1