Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

ıkınmadan tuvalete çıkmak.
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ıkınmadan tuvalete çıkmak.
ıkınmadan tuvalete çıkmak. 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Hocam okuduğum yazılar üzerine tuvalete gittiğimde ıkınmıyorum ama ıkınmadan çok az çıkıyor ve dışkı isteği bitiyor. Sonra anusu büzüp çıkıyorum tuvaletten. Gün içinde aynı işlemi birçok kez tekrar etmek zorunda kalıyorum. Ikınmadan neden yapamıyorum? Zamanla düzelir mi?
whisky (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:ıkınmadan tuvalete çıkmak. 8 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle, dışkılama eyleminin gerçekleşmesi için ıkınma refleksinin uyarılması gerekir ve ıkınma olmadan dışkılama gerçekleşmez. Rektum’da genişlemeye neden olan dışkı, istemsiz bir kas olan iç makat kasının (internal anal sfinkter) gevşemesine ve ıkınma refleksinin uyarılması ile istemli bir kas olan dış makat kasının (eksternal anal sfinkter) kasılmasına ve ‘’pelvik taban’’ adı verilen leğen veya çatı kemiği kaslarının aşağı doğru çökmesine neden olur ve böylelikle dışkılama eylemi gerçekleşir. Bahsettiğiniz durum bizim ‘’tenesmus’’ (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...enezim-tenesmus.html) olarak adlandırdığımız sorun olabilir. Bu sorun: kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat apsesi (www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-...ar/makat-apsesi.html), şiddetli ishal, Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html), ülseratif kolit (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), kalın bağırsak iltihabı, huzursuz bağırsak sendromu (İBS - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html), bağırsak kanseri (kolon kanseri - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), Çölyak hastalığı, cinsel temasla bulaşan makat hastalıkları (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), rektum polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), parazit enfeksiyonları (kıl kurdu, vb.) ve radyasyon proktiti (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html) gibi durumlarda gelişir Kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları - www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 02/07/2015 17:11 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1