Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Gaz kaçırma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Gaz kaçırma
Gaz kaçırma 7 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam,

Ben lise 2 den beri gaz kaçırma problemi yaşıyorum. Ama o zamanlar çok az oluyodu ve hemen hemen anlamıyor gibiydim. Fakat üniversiteye başladığım anda hayatımı mahvetti. Bu rahatsızlık, bütün tetkikler yapıldı. Midem de ülser on iki parmak bağırsağının başlangıç noktasında ülser çıktı. İlaçlar kullandım geçti. Kolonoskopi temiz çıktı. Anal manometri normal çıktı. Sinir stres ve beslenme bozukluğuna bağlandı. Hemen hemen 1 yıldır antidepresan kullanıyorum. 3 seans ptns ye girdim. Kegel egzersizleri uyguluyorum. Bir ara geçti kurtuldum dedim, sonra bir süre sonra tekrar başladı. Bi anda içim geçiyor, ve gazın geldiğini hissetmiyorum bile gaz kaçırıyorum. Hocam, doktorum ptns ye devam edelim diyor, 3 seansta geçmez diyor.. Ne yapmam gerekiyo tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen, öğrenci olduğum için maddi olarak kısıtlarım var ve ptnsye çok uzun süre devam da edemiyorum. Lütfen bana link atmayın, bütün yazılarınızı okudum. Sizden spesifik bir yardım istiyorum lütfen hocam..
sebastian1 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Gaz kaçırma 7 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Evladım sana geçmiş olsun. Bu forumun amacı hiçbir zaman sanal ortamda hastalara tanı koymak veya tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin tedavisi altında olan hastalara sanal ortamda herhangi bir tetkikin, tedavinin, ilacın etkinliği veya tedavinin sonuçları gibi konularda yorum yapmamaktadır. Özellikle, uzun süreli tedavi gören hastalarda tedavi süresince birçok sorun yaşanır, bu sorunların hiçbirinden bilgi sahibi olmadan, tetkiklerini incelemeden, yada hastayı muayene etmeden farklı bir hekimin yorum yapması kesinlikle sakıncalı bir durumdur. Hastaya yarar sağlaması amacı ile yapılan basit bir yorum bile hasta ve hasta yakınlarını büyük bir beklenti içine sokabilmektedir. İşte bu nedenlerle, lütfen tedavinizi yürütmekte olan meslektaşıma veya ekibe ailenizle birlikte başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. Acil şifa dileğimle.

Sevgiler,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph

Cvp:Gaz kaçırma 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Hocam 3 aydır tedavi görüyorum,maddi ve manevi çok yıprandım. Biraz düzelir gibi oldum ama tekrar başa döndüm.Fakat henüz iyileşemedim.LÜTFEN EMPATİ KURMANIZI RİCA EDERİM Bu rahatsızlığın kesin tedavisi yok mu, yani kalıcı bir rahatsızlık olduğunu düşünmeye başladım. Ben İstanbula gelip sizden de tedavi görmek istiyorum. Ama şuan üniversite eğitimim bitmedi. Hocam bitince ilk işim sizin ofisinize gelmek olacak ama eğer bu gaz kaçırma rahatsızlığının çözülememe gibi bir durumu varsa daha fazla yıpranmak istemiyorum. Çünkü hayallerim yavaş yavaş eriyor. Sıradan bir işe girip çalışmak bile bana şuan dünyanın en zor şeyi olarak geliyor. IBS diyeti ve kegel egzersizleri uyguluyorum ama bir yerde yanlış var, ya da aceleci davranıyorum. Lütfen bana bir yol gösterin, 2 ay daha dayanıp istanbula gelmek ve tedavi görmek istiyorum. Fakat bu süre içinde nasıl yol izlemeliyim, hocam antidepresan kullandığım halde intihar edecek duruma geliyorum.
sebastian1 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Gaz kaçırma 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Evladım tekrar geçmiş olsun. Öncelikle, aynı sorunun tekrar yönetilmesi durumunda, ekibimiz tekrar yanıt vermez. Bu yanıtı, ‘’LÜTFEN EMPATİ KURMANIZI RİCA EDERİM’’ ifaden için vermiyorum, zira her hastaya ayrı ayrı forum aracılığı ile empati kuruyoruz zaten. Buna karşın, mesajınızın sonunda geçen ‘’hocam antidepresan kullandığım halde intihar edecek duruma geliyorum’’ ifadesi bizim açımızdan çok tehlikeli. Senin gibi bir gencin bu denli çaresizliğe düşmesi bizim açımızdan çok önemli ve mutlak detaylı olarak ele alınmalı. Mesajından anlaşılabildiği kadarı ile sende, huzursuz bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/irritabil-huzursuz-bagirsak-sendromu.html) nedeniyle oluşan gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-inkontinensi-gaz-ve-diski-kacirma.html) sorunu belirlenmiş. Gastroskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/gastroskopi.html) tetkikinde onikiparmak bağırsağı ülseri saptanmış ve kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) tetkikinde ise sorun belirlenmemiş. Muhtemelen huzursuz bağırsak sendromu (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...girsak-sendromu.html) ve diğer psikolojik sorunların tedavisi amacı ile antidepresan ilaç ve gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) sorunun içinde Kegel egzersizleri ve PTNS tedavisi başlanmış. Bu tür sorunlarda tedavi sıklıkla Gastroenteroloji (İç Hastalıkları), Kolorektal Cerrahi ve Psikiatri ekiplerinin ortak çalışması ile yürütülür. Tedavi başarısı ise 3-12 ay arasında görülür, bu nedenle sabırla doktorların önerilerini uygulamak yararlı olur. Ameliyatsız tedavi veya ameliyat ile ‘’gaz ve dışkı kaçırmaya son’’, ‘’gaz ve dışkı kaçırma için kesin çözüm’’, ‘’gaz ve dışkı kaçırma için garantili tedavi’’, ‘’gaz ve dışkı kaçırmaya paydos’’, ‘’gaz ve dışkı kaçırma için kesin tedavi’’ gibi bir gerçek maalesef mümkün değildir. Bu tür bir durumda, İstanbul’a gelerek ekibimize başvurmanıza gerek yok, zira sizin durumunuzdaki hastaların tedavisi; Tıp Fakültesi veya eğitim ve araştırma hastanesi gibi yukarıda belirtiğim uzmanlık dallarının ortaklaşa çalışacağı ekiplerle ve tercihen hastanın yaşadığı ilde yapılmalıdır. Bence acilen her iki bölüme de tekrar başvurmanız yararlı olur. Acil şifa dileğimle.

Sevgilerimle,

Taviloğlu Proktoloji
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 10/02/2017 15:43 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Gaz kaçırma 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0  
Teşekkür ederim hocam, kayıtsız kalmadığınız için..Gerçekten bu konu hakkında çok fazla bilgi edinebilecek kaynak yok ve aynı zamanda bu konuda çok iyi doktor da yok ülkemizde. Huzurlu Bağırsak kitabınızda bu konuya değindiniz mi ? İnternetten sipariş verip almayı düşünüyorum. Bir de gıda alerjisi gaza sebep olur mu hocam yani alerji testi yaptırmalı mıyım ?
sebastian1 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Gaz kaçırma 7 Yıl, 1 Ay önce Karma: 7  
Evladım, bir önceki yanıtımda sorunu gayet açık bir şekilde yanıtladım ve seni hekimlerine yönlendirdim. Bunun dışında, ekibimizin hiçbir hastaya önermediği gibi, sana da sanal ortamda herhangi bir tetkik veya tedavi önermesi mümkün değil. Bundan sonraki sorularını, ekibimiz yerine lütfen doktoruna yönelt. Huzurlu bağırsak kitabında (www.kitabinabak.com/kitap/Huzurlu-Bagirs...42e78b88254fb42a73a9) bu detaylar yer almaktadır. Acil şifa dileğimle.

Sevgilerimle,

Taviloğlu Proktoloji
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
graph
Son Düzenleme: 12/02/2017 00:03 tarafından DrTaviloglu.

EN ÜSTSayfa: 1