Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

mrb hocam maillerinizi okudum ...
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: mrb hocam maillerinizi okudum ...
mrb hocam maillerinizi okudum ... 13 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
mrb hocam maillerinizi okudum benimde sorunum 2 yıldır mide fıtığı ameliyat dediler fakat düşündürücü olduğunu söylediler birde size danışmak istedim teşekkürler....sonuçlarım şöyle: özefagus:lümeni,mukoza görünümü normal kardiya:mukoza hiperemik görünümde,hiatal yetmezlik izlendi fundus:mukoza hiperemik görünümde korpus:mukoza hiperemik görünümde,berrak mide sıvısı izlendi angulus:mukoza hiperemik görünümde antrum:mukoza hiperemik görünümde,yer yer akut erozyone görünüm izlendi pilor:mukoza hiperemik ve fonksiyonları normal bulbus:mukoza normal görünümde duo.2.kıta:mukoza normal görünümde biyopsi:alınmadı tanı:hiatal yetmezlik,pangasrıtıs(eroziv)
aysl (Ziyaretçi)
Gönderiler: 0
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Size geçmiş olsun, iki yıldan ... 13 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, iki yıldan beri yakınmalarınız olduğunu ve yapılan endoskopide mide kapakçığında yetersizlik ve midede gastrit bulunduğu anlaşılıyor. Mide kapakçığında yetersizlik, mide fıtığı değildir, bu durum ilerlerse mide fıtığı adını alır ve mide asidinin yemek borusuna geri tepmesine (asit reflüsü) bağlı olarak yemek borusunda harabiyet oluşur ve bu duruma özofajit ve bazen Barrett özofagusu adı verilir. Bu endoskopi sonucuna göre sizde yemek borusunda harabiyet yok ve ilaçla tedavi olabilirsiniz. Ancak, bu tanıyı size sanal ortamda koymak doğru olmaz, o nedenle son kararı sizi tedavi eden doktorunuzun veya doktorlarınızın vermesi gerekir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı
www.fitikforumu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1