Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

ENDOSONOGRAFİ
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: ENDOSONOGRAFİ
ENDOSONOGRAFİ 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi günler ben gazi üniversitesi radyo sinema televizyon bölümü son sınıf öğrencisiyim benim durumum biraz garip ben gırtlağımda senelerce bir tik yaptım yaptığım haraket şöyle krikoid kıkırdağı özefagusa doğru sürekli ittirdim yaklaşık 3 sene farkında olmadan bu haraketi yaptım bi süre sonra boğazımda inanılmaz bir baskı hissi oluştu ve bu haraketi yaptığımı farkederek bıraktım bu haraketi yapmayı yaklaşık 1.5 yıldır yapmıyorum boğazlarımda eskisi kadar baskı yok ama hala orada çok sert bir doku hissediyorum yeditepe üniversitesinde endoskopi oldum ve üst sfinkter düzeyinde plika oluştuğunu söylediler ve zamanla geçer dediler 1.5 sene oldu azaldı ama geçmedi tekrar doktora gittim endosonografi olabilirsin dediler ve bende endosonografi için başvurdum ama doktor oranın çok yukarda olduğunu ve oraya endosonografi yapılamayacağını söyledi bana büyük bi ihtimalle ya yemek borusunun dış kısmında yada krikoid kıkırdağın orada nasır gibi bir doku oluştu ve geçmiyor mr ve bt çektirdim ama herhangi birşey çıkmadı benim 2 sorum var oradaki sert dokunun nerede olduğunu belirlemek için ne yapılamsı gerekli 2. sorumda eyer siz oraya (ses tellerinin hemen arkası) endosonografi yapabilirmisiniz eyer yapabilirseniz ALLAH ın izniyle hemen gelip yaptırmak istiyorum çünkü boğazımda çok sert bi doku var ve beni çok boğuyor sosyal hayatım falan kalmadı hep sıkıntı çekiyorum en yakın zamanda cevabınızı bekliyorum hayırlı günler....
kemalberkalsanal (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:ENDOSONOGRAFİ 13 Yıl, 3 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun, bu bölge Genel Cerrahi’den çok Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları’nın alanına girer. Üniversitenizin bu bölümüne başvurmanız uygun olacaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1