Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

kapsül endoskopi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kapsül endoskopi
kapsül endoskopi 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam iyi günler; benim annem 47 yaşında yaklaşık 20 yıldır gizli kanama geçirmekte yılda bazen 1,2 ve hatta 3 defa dahi geçirdiği olyor kan değeri 6,00 a kadar düşmekte hem afyon devlet ve ünüverste ,eskişehir üniversete ,izmir 9 eylül olmak üzere yıllardır birçok hastaneye götürüdük her kanama sonrasında kaldıki en son 10 gün önce yapıldı endoskopi ve kronoskopi yapıldış sonuç olarak hep temiz çıktı bir türlü teşhis konulamadı her seferinde 2 veya 3 ünite kan verildi demir hapı verildi tek bu kapsül endoskopi yapılmadı ayrıca bu kapsül içinde kanama halinde gelin denildi sadece kapsül için değil gerçi doktorların tamamı bize kanama halinde gelin denildi ancak annem kanama hali bittikten sonra doktara gitti aslında dışkıdan belli olduğunu halsizlik hali gibi birçok belirtiler var ama hep bittikten sonra doktara gittik yani kanama halini daha dikkatli takip edip kanama halinde mi gelelim. Annem sizi kanal d izlemiş ben ne nette izleyip size ulaştım biz afyonkarahisarda yaşamatayız annem emekli sandığına bağlı sağlık güvencesi var tedavi için ve maliyeti konusunda bize yardımcı olursanız çok sevineriz yani 20 yılık sorunu halletmemiz için yardımlarınıza ve yönlendirmelerinize ihtiyacımız var hocam şimdiden tşkederim.
İyi çalışmalar.
musaselek (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kapsül endoskopi 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 1  
Annenize geçmiş olsun. Sindirim sisteminin gizli kanamalarının tespit edilmesi çoğu zaman kolay olmaz. Bu anlamda, baryumlu sindirim sistemi filmleri, gastroskopi, kolonoskopi, bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans görüntüleme (MRG), sintigrafi, anjiografi, enteroskopi ve kapsül endoskopisi gibi tetkikler yapılır. Annenizin tetkiklerinde bir sorun belirlenmediği için bu kanama odağını bulmak pek kolay olmadığından doktorlarınız haklı olarak, kanama anında sizi davet ediyor. Kanama anında anjiografi, sintigrafi ve kapsül endoskopisi gibi tetkik yöntemleri kanama odağını belirlemede hayli etkindir. Ben şahsen kapsül endoskopi yapmıyorum, ancak ekibimizdeki Gastroenterolog meslektaşlarım bu tetkiki yapıyor. Ancak, bu tetkiki bahsettiğiniz kuruluşlarda güvenle yaptırmanız mümkündür, kanama anında seyahat etmeniz uygun olmayacağından, tetkiklerinizinde orada yapılması uygun olacaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph

Cvp:kapsül endoskopi 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam ilginize teşekkür ederim hacettepe üni.den ilgili bölüm hakkında bilgi aldık iki tür kapsül endoskopi varmış afyondaki doktorumuzla konuşup hastaneye sevkimizi yaptıracağız sonuçlarını izniniz olursa sizinle paylaşmak isterim teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
musaselek (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:kapsül endoskopi 13 Yıl, 2 Ay önce Karma: 1  
Geçmiş olsun. Ben hastaları, gerekli sağlık hizmetini alabilecekleri bölüme yönlendiriyorum, ancak sanal ortamda tetkik sonuçları üzerinde yorum yapma gibi bir hizmet vermiyorum. Sonuçları lütfen benimle değil, doktorunuzla paylaşın.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 27/01/2011 20:28 tarafından .

EN ÜSTSayfa: 1