Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kolonoskopi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Endoskopi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kolonoskopi
Kolonoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Doktor Bey,ben şikayetimi yazdım ve mutlaka kolonoskopi olmam gerektiğini belirttiniz bu nedenle artık daha fazla düşünüyorum ancak geçen yıl çok yakından tanıdığım arkadaşım oldu ve bağırsağı çatladı.Artık büyük abdestini tutamıyor ve kolonoskopinin riskli bir şey olduğunu söylüyorlar.Bu nedenle ben de çok korkuyorum.Bu işlemi siz mi yapıyorsunuz?Çünkü devlet hastanelerinde bırakın doktor olmayı ne olduğu bile belli olmayan insanlar yapıyor bunu.
steda (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 8
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 22:27 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kolonoskopi 14 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle korkularınızda haklı olabilirsiniz. Kolonoskopi işlemi sırasında bağırsak delinmesi binde 1-3 oranında görülen bir olaydır. Arkadaşınızda kolonoskopi sıreasında bağırsak delinmesi gelişmesi hakikaten bir talihsizlik, bir hastada bu sorun olmazsa başarı % 100 dür ancak sorun olduğunda da komplikasyon % 100 dür. Devlet hastanelerinde doktor olmayan kişilerin kolonoskopi yaptiği gibi tamamen gerçek dışı bir saplantı içindesiniz. Bu işlemi kanunen sadece yetkinliği olan kişiler yapabilir, hiçbir Devlet Hastanesi'nde ise yetkinliği olmayan bir kişi ve hele hele doktor harici bir kişi bunu asla yapamaz. Ben bu işlemi yapıyorum, ancak sizde işleme karşı bu kadar büyük bir önyargı olması nedeniyle ben size ön planda sanal kolonoskopi öneririm. Sanal kolonoskopi bir sorun saptanırsa parça alma imkanı olmayan ve düşük dozda radyasyon alma gibi yan etkileri olan ama tarama amaçlı uygulanan ve ve bilgisayarlı tomografi ile yapılan bir kalın bağırsak tetkikidir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.taviloglu.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 13/09/2009 22:27 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1