Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Ameliyat sonrası oluşan meme.
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Hemoroid (Basur) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Ameliyat sonrası oluşan meme.
Ameliyat sonrası oluşan meme. 13 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba,

2 sene önce hemoroid ameliyatı oldum. Oldukça sancılı bir 5 günden sonra yavaş yavaş düzeldim ancak bu defada fissür oluştu. Onu da tedavi ettirdim. Ancak tüm bunlardan sonra makat etrafında iki tane ele gelen meme şeklinde deri sarkığı var. Bunlar yok edilebilir mi? Hangi yöntem kullanılabilir? Tedavi sonrası ameliyatta olduğu gibi çok acı çeker miyim?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
fabrice (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Ameliyat sonrası oluşan meme. 13 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1  
Makatta meme ele gelmesi birçok hastalıkta görülebilir. 1. Hemoroid veya basur hastalığında makat içinde veya dışında, yada hem makatın içi ve hemde dışında memeler olabilir. 2. Makatta çatlak durumunda nöbetçi meme adını verdiğimiz, hemoroid veya basur memelerinde olduğu gibi memeler olabilir. 3. Rektal polip adı verilen bağırsağın iyi huylu tümörlerinde de makatta şişlik ele gelebilir. 4. Makat sarkması (rektal prolapsus) makatın aşağıya doğru sarktığı durumlarda olabilir, kimi zaman hemoroid ile birlikte olabilir. 5. Makat fistülü veya apsesi; sıklıkla akıntı veya ağrılı şişlik ile birlikte olurlar. 6. Makat siğili (anal kondilom veya kondiloma akuminata) 7. Tümörler: makat bölgesini habis tümörlerinde de şişlikler ele gelir. Bu nedenle makatta ele gelen meme veya şişlik durumunda doğru tavır, umursamaz davranmayıp mutlak konunun uzmanı olan veya kolorektal cerrahi ile uğraşan bir Genel Cerraha başvurmak olmalıdır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı

www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.barsakcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1