Özel Sekreter ve Randevu: (0212) 219 84 84 / (0530) 326 06 96

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Sol göğüste şişlik ve ağrım var.
(3 inceleyen) (3) Ziyaretçi
Meme Ağrısı (Mastodini, Mastalji) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Sol göğüste şişlik ve ağrım var.
Sol göğüste şişlik ve ağrım var. 5 Yıl, 6 Ay önce  
32 yaşında bayanım, size Siirt’ten yazıyorum. Benim her iki göğsümde agrıyor. Sol göğsümde elime şişlik geldi ve ultrasona girdim sonuç ‘duktal yapılar belirgın izlenmektedir aksiler patolojık lenf bezi tespit edilmemiştir’ diyor? Ne yapmalıyım? Saygılarımla
Misafir84 (Ziyaretçi)

Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Sol göğüste şişlik ve ağrım var. 5 Yıl, 6 Ay önce Karma: 6  
Sizdeki soruna meme ağrısı, mastodini veya mastalji adlarını veriyoruz. Meme ağrısının en sık sebebi memedeki yapısal değişiklikler (fibrokistik değişiklikler: kanserle ilişkisi yoktur), kistler ve iltihaplardır. Meme kanallarında olan genişlemeler, göğüs duvarının kas ve kemiklerinden kaynaklanan ağrılar, göğüs sinirlerinden kaynaklanan ağrılar meme ağrısı yapabilir. Bahsettiğiniz meme ultrasonu sonucunda bir sorun yok.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1082
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın

göğsemde fibrokistik 5 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
25 yaşında bayanım, 6 yıldır göğsümde kistten dolayı kontrol oluyorum. 2 gün önce çektirdiğim ultrason sonucunda sağ meme saat 12x5 mm boyutlarında saat 1 hizasında 7x4 mm boyutlarında ve sol meme saat 12 hizasında 8x4 mm boyutlarında yoğun içerikli kist/solit ayrımı yapılamayan 3 adet kist tespit edildi. sağ memede de büyüğü saat 10 hizasında 7x5 mm boyutlarında olmak üzere birkaç adet anekoik kist tespit edildi. her iki aksillada patolojik boyut ve görünümde lenf nodu saptanmadı. meme prankim yapısı fibrokistik görünümdedir. açıklamalı ultrason sonucunda bu ifadelerden dolayı bazı kaygılarım var. doktor bey ilaç tedavisi önerdi ve agnucaston isimli bir hormon ilacı ve antibiyotik verdi. kullandığım ilaçlar konusunda benim bazı kaygılarım var. son ultrasonda kist içeriklerinin yoğunlaştığı görüldü diyor. acaba doğru teşhis mi, daha detaylı muayene olmam gerekin mi. doktor bey yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
ayten32 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:göğsemde fibrokistik 5 Yıl, 5 Ay önce Karma: 6  
Size gemiş olsun. Bu raporda her iki memenizde kistik yapılar belirlenmiş, muhtemelen fibrokistik meme hastalığı grubuna giriyorsunuz. Ciddi bir sorun yok gibi duruyor. Ben asla doğru veya yanlış teşhis gibi bir yargıda bulunmam ve bulunulmasına da karşıyım. Şüpheniz devam ediyorsa ikinci bir muayene olmanız yarar sağlayabilir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1082
graph

EN ÜSTSayfa: 1