Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

DOĞUM SIRASINDA BAĞIRSAK YIRTILMASI
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: DOĞUM SIRASINDA BAĞIRSAK YIRTILMASI
DOĞUM SIRASINDA BAĞIRSAK YIRTILMASI 11 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
SLM HOCAM BEN ÜÇ YIL ÖNCE NORMAL DOĞUM YAPTIM VE SONRASI GAZ VE TUVALET TUTAMAMA GİBİ ŞİKAYETLERDEN DOLAYI GENEL CERRAHİ DOKTORUNA BAŞ VURDUM VE DOKTORUMUN İSTEĞİ DOĞRUTUSUNDA ANOPLASTİ AMELİYATI OLDUM 6 AY İÇİNDE ŞİKAYETLERMİN TAMAMEN BİTECEĞİNİ SÖYLEDİ VERDİĞİ İLAÇLARIDA SÜREKLİ KULLANDIM AMA SORUNUM HALA DEVAM EDİYOR NE YAPMAM GEREKİYOR .

SAYIN HOCAM GENEL CERRAHİ DOKTORUMUZA BU SORUNU ANLATTIĞIMIZDA BU SORUN NORMAL DOĞUM YAPTIRAN DOKTORDAN KAYNAKLI DEDİ VE DAHA SONRA AYNI HASTANEDE DOĞUM YAPTIĞIMIZI ÖĞRENİNCE HEMEN DOĞUMDA OLUŞAN BİR KOMPLİKASYON DEDİ TAM OLARAK SORUNUMUN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM LÜTFEN BENİ BİR AYDINLATIRMISINIZ

SAYGILARIMLA
gokmen74 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 15/07/2012 18:58 tarafından .
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:DOĞUM SIRASINDA BAĞIRSAK YIRTILMASI 11 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Size geçmiş olsun, burada Genel cerrahi Uzmanı aslında size durumu açıklamış. Gerçi siz aynı hastane hekimleri olmaları nedeniyle yapılan açıklamada bir güvensizliğe kapılmışsınız ancak gaz ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-inkontinensi.html) sorununuzun doğum ile olduğu açıklanmış size. İlgili linkte görebileceğiniz gibi geniş serilerde, normal (vajinal) doğum sonrasında ortalama olarak % 25 oranında, hafif veya şiddetli düzeyde gaz ve / veya dışkı kaçırma sorunu görülür. Bu sorunun olma nedeni normal doğum sırasındaki şiddetli ıkınmalar sırasında leğen veya çatı kemiğinin tabanını oluşturan ve dışkı, gaz ve idrar tutmaya yarayan kaslarda hasar oluşmasındandır. Bu tür sorunların varlığında öncelikle, detaylı bir makat bölgesi muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html),
anorektal manometri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ektal-manometri.html), defekografi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/defekografi.html), endorektal ultrasonografi (www.taviloglu.com/endoskopi/endoskopik-u...i-endosonografi.html) ve anal kanal MRG (www.hemoroiduzmani.com/180/arastirma-yon...e-endorektal-mr.html) gibi çeşitli tetkikler yapmak gerekir. Ancak, bu tür tetkikleri takiben size nasıl bir tedavi uygulanılacağına karar verilebilir. Sizin bu anlamda anoplasti girişimi geçirmiş olmanız, bu işlemi daha da itina ile yapmayı gerektirir. Bu tür sorunların varlığında başlangıçta www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ak-inkontinensi.html linkinde açıklandığı gibi Kegel egzersizleri, ardından biofeedback tedavisi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...nda-biofeedback.html) uygulanır. Bu uygulamalarda başarı elde edilemeze, o takdirde cerrahi girişim planlanır. Tüm bu işlemleri gerçekleştiren ekibimizden randevu almak isterseniz, telefonlar aşağıda belirtilmiştir.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

Tel: (0212) 219 84 84
Cep tel: (0530) 326 06 96
www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
admin (Ziyaretçi)
Platinum Boarder
Gönderiler: 446
graphgraph
Son Düzenleme: 15/07/2012 19:20 tarafından .

Cvp:DOĞUM SIRASINDA BAĞIRSAK YIRTILMASI 11 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Bu kadar çabuk cevap alacağımı düşünmemiştim doğrusu... cok tesekür ederim hocam . sevgi ve saygılarımla...
gokmen74 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1