Özel Sekreter ve Randevu: (0212) 219 84 84 / (0530) 326 06 96
       

Hasta Görüşleri

Makat apsesinden ne kadar çektiğimi size kelimelerle anlatamam. Bu konudaki serüvenim 5 yıl önce bir makat apsesi ile başladı. İnanılmaz acılar ile müracaat ettiğim özel bir hastanede apseyi ameliyat ile boşalttılar. İşlem sonrasında kuş gibi hafifledim ve bu apse ve acılardan kurtulmanın hafifliği kapladı içimi. Ancak, 6 ay sonra kabus geri geldi ve apse tekrar oluştu, fakat bu defa doktora gerek kalmadan kendiliğinden patladı ve aşırı kötü bir koku (hayvan leşi gibi) ile irin boşaldı. Cerrahım bana bunun tekrar sorun olabileceğinden bahsetmediği için büyük bir paniğe kapıldım ve tekrar ameliyatımı gerçekleştiren cerraha danıştım ve bu defa fistül oluştuğunu ancak benimkisinin çok komplike olduğunu ve şayet ameliyat olursam büyük abdestimi altıma kaçırabileceğimi açıkladı. İnanın bu noktada hayatım zindan oldu ve doktorun yanından ayrıldım. Makattan sürekli akıntı geldiğini ve bu şekilde konforlu bir yaşam süremeyeceğimi anlayınca bir ay kadar sonra tekrar aynı doktora gittim ve bana yine ameliyatın çok riskli olduğunu söyleyerek, üniversiteden hocası olduğunu açıkladığı ünlü bir profesöre yönlendirdi beni. Bende hocaya gittim ve maalesef hoca da benzer bir açıklama yaparak bu ameliyat için garanti veremeyeceğini ve iyi düşünüp karar verirsem, ameliyatımı yapabileceğini açıkladı. Bu aşamada açıkçası korkumu sizlere anlatamam, çevremden yaptığım araştırmalar sonucunda bu şekilde çözülemeyen vakaları çözebilen Korhan hocanın adı bana verildi. Bende internetten kendisini araştırdığımda bu sorunlar ile ilgilendiğini anladım ve ona randevu almaya karar verdim. Hoca MR’larımı inceledi ve kolonoskopi ile iltihaplı bağırsak hastalığını araştırdıktan sonra lazer ile fistül ameliyatını yapabileceğini söyledi. Bugün ameliyat olalı toplam iki ayı doldurdum ve ne akıntım kaldı, ne de herhangi bir derdim, hocamdan Allah razı olsun.

SS, 16 Nisan 2014, İzmir

Bana hem sağlık hem de sosyal açıdan büyük sıkıntı yaşatan makat siğili derdinden beni kalıcı olarak kurataran doktoruma çok teşekkürler.

İsimsiz, 11 Nisan, 2014, Rusya

Kızımın kuyruk sokumunda çıkan çıban başımıza büyük sorunlar açtı. Bunun zaman içinde çıban olmadığını ve gerçek adının kıl dönmesi olduğunu öğrendik ve bir Devlet hastanesi’nde kızımı 2011 yılında ameliyat ettirdik. Kızım ameliyat sonrası bir ay boyunca büyük acılar çekti ve düzelir gibi oldu. Ancak, ameliyattan 3-4 ay sonra kuyruk sokumundan tekrar akıntı başlayınca, doktorumuza gittik ve hastalığın tekrarladığını öğrendik. Bunun üzerine doktorumuza 2012 yılında ikinci defa ameliyat olduk. Ancak, bu ameliyattan 6 ay sonra sorun yine başladı ve iki sene boyunca bu şekilde devam etti. Bunun üzerine, sorunu üniversite’de öğretim üyesi olan kardeşime bahsettim ve kardeşim bu konularda çok deneyimli olan Korhan hocayı yıllar öncesinden tanıdığını ve birçok tanıdığını başarı ile ameliyat ettiğinden bahsetti. Kızım sonuca ulaşmayan iki ameliyat geçirdiğinden bir üçücü ameliyatı doğal olarak istemedik. Kardeşim ile randevu alıp kızımı Korhan hocaya götürdük ve muayene sonrasında bunun çok komplike bir durum olmadığını ve ‘’ameliyatsız lazer yöntemi’ ile tedavi olabileceğini anlattı. Kızımın sınavalrını ayarladıktan sonra uygun bir günde hocamız kızıma ayaktan tedavi şeklinde, sanki bir ben alıyormuş gibi, ameliyatsız yöntemle 15 dakika içinde kıl kesesini lazer ile aldı ve toplam 30-40 dakika gibi bir süre hocanın kliniğinde kaldıktan sonra yürüyerek çıktık ve evimize döndük. Daha sonrada hocam aralıklı pansumanlara çağırdı ve bugün tam iki ayı doldurduk, yara tam kurudu ve 3 haftadan beri kızımın hiç akıntısı kalmadı. Kardeşimin önerisi ile Korhan hoca gibi kalıcı bir dost kazanmaktan çok mutlu olduk. Hocamıza en derin saygılarımızla,

MD ailesi, 05 Nisan, 2014, İstanbul

Safra kesemde taş nedeni ile ameliyat önerilince, hemen 10 sene önce babamın safra kesesini kapalı ameliyatla alan Korhan hocayı aradım ve randevu aldım. Hocamdan Allah razı olsun, babamdan sonra benim de safra kesemi hiçbir zorluk yaşatmadan aldı. Ellerine sağlık.

ZA, 17 Mart, 2014, İstanbul

Makatımda dayanılmaz ağrılar nedeni ile başvurduğum Korhan bey bana basur pıhtılaşması teşhisi koydu. Hocam, uyuşturduktan sonra pıhtıyı aldı ve ağrıyı adeta anında yok etti. Elinize sağlık hocam.

EÇ, 15 Mart, 2014, İstanbul

Tam 6 yıl önce Korhan hocam bir gece yarısı beni bağırsak delinmesi ile acilen ameliyata aldı, kalın bağırsağım yarısını çıkartttı ve tekrar birbirine bağladı. Sonrasında kemoterapi gördüm ve şükürler olsun ki bu hastalıktan kurtuldum. Bu yıl yaptığı kolonoskopi tahlilinde bağırsakta iltihaplı bağırsak hastalığı buldu ve parça alarak bunu ispat etti. Daha sonrada beni güvendiği bir Gastroenteroloji Uzmanı’na tedavi etmesi için yönlendirdi. Altı yıl önce hayatımı kurtaran değerli Korhan hocam, bu defa da bende farklı bir hastalık buldu ve tedavisine başlanmasını sağladı, hocama sonsuz teşekkür ve en derin saygılarımla.

HO, 06 Mart, 2014, İstanbul

Kapalı safra kesesi ameliyatımı hiçbir sorun yaşatmadan sonuçlandıran Korhan beye saygılarımla,

ST, 04 Mart, 2014, İstanbul

Hocam en başta çok ama çok teşekkür ederim herşey için. Elleriniz dert görmesin Allah sizden razı olsun gerçekten beni basur, makat çatlağı ve makat fistülü hastalıklarından tek seferde kurtardınız ne kadar teşekkür etsem azdır biliyorum. Saygılarımla.

HED, 03 Mart, 2014, İstanbul

Canım damat oğlumun ameliyatını böylesine güzellikte sonuçlandırdıgınız için özellikle teşekkür ederim.. Amcazadeniz BG’nin çocukluk arkadaşıyım, ona da söyledim .. Ve ayrıca Amerika dan arkadaşınız DÇ'nin canı arkadaşı dt. YA da sevincimizin yakından tanığıdır.. Sevgi ve minnetle.

HED’nin kayınvalidesi İBH, 03 Mart, 2014, İstanbul

Hemoroid ve makat sarkması sıkıntımı gayet başarılı bir Longo ameliyatı ile çözen Korhan hocama çok teşekkürler. Ameliyattan 10 gün sonra hocaya internetten okuduğum yazılar nedeni ile, ‘’makat çatlağı olmasından endişe ediyorum’’ diye söyledim, ancak kendisi gayet emin bir şekilde panik yapmamamı ve sorunun kısa zamanda çözüleceğini söylemişti. Bugün ameliyatın üzerinden bir ay geçti ve artık tüm sorunlarımdan kurtulmuş bir şekilde günlük yaşantıma devam ediyorum. Hoca kendisine gösterilen güveni sonuna kadar hak ediyor doğrusu.

SK, 03 Mart, 2014, İstanbul


Uzmanlık Alanları:
Genel Cerrahi
Kolorektal Cerrahi
Laparoskopik Cerrahi
Kanser Cerrahisi
Robotik Cerrahi
Endoskopi
Meme Hastalıkları