Özel Sekreter ve Randevu: (0212) 219 84 84 / (0530) 326 06 96
       

Hasta Görüşleri

Yıllardan beri kabızlık çektiğim için birkaç sene önce bana kolonoskopi tavsiye edildi, ancak canlı olarak yapılan işlem aşırı sancılı oldu ve doktor makata yakın barsak kısmından polipler aldı, ancak barsağım uzun olduğundan tamamına bakamadığını söyledi. Bende çok tatsız hislerle oradan ayrıldığımdan, bir daha kolonoskopi yaptırmam kararı aldım. Ancak, kabızlık sorunum dayanılmaz bir hal alınca, akrabalarımın tavsiyesi ile Korhan beye gittim. Korhan bey daha önce barsağımda polip bulunması ve tamamına bakılamamış olması gibi nedenlerle, kolonoskopi yapması gerektiğini söyleyince, inanın yanından kaçmayı düşündüm. Ancak, kendisi halimi çok olgunlukla karşıladı ve beni sakinleştirerek, kolonoskopinin benim için çok önemli olduğuna ikna etti. Kolonoskopiyi uyutarak yaptığından hiç ağrı duymayacağımı ekledi. Önce ben ikna oldum olmasına ama, yaşadığım kötü tecrübeden dolayı, çekeceğim acı konusunda çok endişeli bir şekilde kolonoskopi olacağım merkeze gittim. Korhan hocanın ekibi beni güler yüz ile karşılayarak, kolonoskopi tahliline hazırladılar ve sonrasında Korhan bey gelip bana çok güven verdi. Aynen bana söz verdiği gibi hiç ağrısız bir kolonoskopi oldu ve şükürler olsun ki barsağımda bir yırtılma falan olmadan tamamına bakıldı ve kolonoskopi tahlilim sorunsuz olarak bitti. Korhan hoca ve çok profesyonel olan ekibine sonsuz teşekkürler ederim.

NG, 10 Temmuz, 2014, İstanbul

İki aydan beri makatta dayanılmaz sancı, beze oluşması ve az bir kanama yakınmalarım olunca bir özel hastaneye gittim. Muayene eden cerrah ‘’makatta çatlaklık’’ olduğunu ve derhal ameliyat olmamı tavsiye etti. Aynı hastanede profesör olan ikinci bir hocaya muayene oldum ve o da acil ameliyat dedi. Bende yaptığım araştırmalar sonucunda bu işin riskli olduğunu anlayınca Korhan beye gitme kararı aldım. Hoca önce bir Botoks iğnesi deneyebileceğini ve olmazsa ameliyat edeceğini açıkladı. Bende Botoks iğnesini vurdurdum. Önce, biraz sancılarım kesilir gibi oldu, ancak kabız olunca bu defa şikayetlerim daha da beter olarak başladı. Bende Korhan beyle konuşarak iğneden bir ay sonra ameliyat yaptırma kararı aldım. Hoca uyutarak kolonoskopi yaptı ve hem makat çatlağımı, hem de var olan basurlarımı aldı. Ameliyattan bir gün sonra hastanede iken çok hafif yanma vardı, ama ağrı nerede ise hiç yoktu. Ameliyat öncesinde tarifi zor sancılar çektiğimden bu durum bana hiç etki etmedi. Hastaneden çıktığımda doğrudan işyerime gittim ve o gün 4-5 saat işlerimi halledip evime öyle döndüm. Korhan hoca 3-5 gün ev istirahati önermesine rağmen, sonraki günlerde de evde istarahat etmeden hergün işime sorunsuz olarak gittim. Bugün ameliyattan sonra tam 10 günü doldurdum, acım ve sancım nerede ise yok gibi. Korhan beyin ellerine sağlık.

SŞ, 9 Temmuz, 2014, İstanbul

5 sene önce makatımda dayanılmaz bir ağrı ile başlayan bir şişlik oldu ve bir cerrah apse teşhisi koydu ve şırınga ile cerahatı çekti. Bunun sonrasında nerede ise her sene bir kez ‘’makat apseleşmesi’’ oldu ve cerrahlar bunu yarıp boşalttılar. Daha sonrasında sürekli bir makat akıntısı başladı ve gittiğim doktor bana ‘’makat fistülü’’ olduğumu söyledi. Ancak, yaptığım araştırmalarda fistül ameliyatının kolay olmadığımı anladım, çünkü hem tekrarlama yapıyor, hem de abdest kaçıma sorununa sebep olabiliyordu. Bu nedenle hep ameliyattan kaçtım. Sonunda birçok ahbap tavsiyesi ile Korhan hocaya geldim ve bana gastroskopi, kolonoskopi ve gayet başarılı bir ‘’makat fistülü ameliyatı’’ yaptı. Hocama sonsuz saygılarımla.

MT, 30 Haziran, 2014, Kayseri

Makatta şişlik ve kanama yakınmalarım başlayınca, hem dost, hem de aile doktorumuz olan Korhan hocama gitmeye karar verdim. Kendisi beni teferruatlı bir muayene ettikten sonra, ‘’basur ve makat çatlaklığı’’ sorunum olduğunu söyledi. Yaşım gereği kolonoskopi yapmasının yararlı olacağını belirtti. Bana hiçbir şey hissettirmeden kolonoskopi yaptı ve aynı anda lazerle basurlarımı yaktı ve makat çatlaklığı içinde Botoks iğnesi yaptı. Kolonoskopinin yapılacağı merkeze yürüyerek geldim ve 2 saat içinde yürüyerek çıktım. Bir ay sonra bir sorunum kalmadı, hocamın eline sağlık. Hürmetlerimle,

MŞ, 13 Haziran, 2014, İstanbul

Bu ‘’kıl dönmesinden’’ çektiğimi, başka bir şeyden çekmedim açıkçası. Benim derdim tam 10 sene önce başladı ve o tarihte çok ünlü bir cerraha gittim ve bana ‘’kıl dönmesi ameliyatı’’ yaptı. Bundan 4 ay önce ameliyat yerimde ağrı ve şişlik başladı ve ben hemen durumu anladım ve huzursuz oldum. Yakındaki bir özel hastaneye gittim ve oradaki cerrah kıl dönmesinin tekrarladığını ve apse yaptığını söyledi, ‘’acilen seni ameliyata almam gerek’’ dedi. Bende hal böyle olunca cesaret edemedim ve antibiyotik yazmasını istedim ve ameliyat olmadım. Detaylı araştırmalar sonunda Korhan hocaya gitmeye karar verdim ve Korhan hoca bana kıl dönmesi apsesinin antibiyotik ile toparlamadığını söyledi ve ameliyatsız bir şekilde apseyi boşalttı ve kesenin içinden mübalağasız bi tutam kıl çıkarttı. Daha sonra kendisine birkaç defa pansuma gittim ve iltihap bu şekilde kurudu ve 3 ay sonra hocam ‘’kıl dönmesi için ameliyatsız lazer tedavisi’’ uyguladı ve beni bu derdimden kurtardı, kendisine müteşekkirim.

MG, 12 Haziran, 2014, İstanbul

Bir yıl önce sağ kasığımda yumurta gibi bir şişlik belirince korktum ve doktora gittim. Cerrah bana kasık fıtığı olduğumu ve ameliyat gerektiğini söyledi. Ameliyat lafını duyunca hemen Korhan hocanın sekreterini aradım, çünkü 2 sene önce Korhan hoca basur sorunumu lazer ile yakarak, ameliyatsız ve ağrısız çözmüştü. Hocam beni detaylı muayene etti, çekilmiş olan ultrasyon filmimi inceledi ve bende sağ tarafta ‘’kasık fıtığı’’ olduğunu ve bunu kansız ‘’laparoskopik ameliyat’’ ile çözebileceğini söyledi. Bende bir gece hastanede yatarak ağrısız bir ameliyat ile bu dertten kurtuldum ve bir hafta sonra işime başlayabildim. Korhan hocamdan Allah razı olsun, ikinci defa beni sağlığıma kavuşturdu, artık ailemizin doktoru oldu kendisi. Saygılarımla,

ÖY, 7 Haziran, 2014, İstanbul

Bir yıl önce bana ‘’makat çatlağı’’ teşhisi konuldu ve acilen ameliyat önerildi. Bende araştırmalarım sonucunda Korhan hocaya ulaştım ve ‘’Botoks iğnesi’’ ile beri sağlığıma kavuşturdu. Daha sonra yediklerime dikkat etmemi önermesine rağmen ben pek te uymadım açıkçası ve bir yıl sonra ağrılarım geri gelince çatlağın orada olacağını düşünüp, bu defa başka doktora gitmeden Korhan hocaya muayeneye gittim ve çatlağın tekrarladığını belirtip Botoks iğnesini tekrarladı ve 5 hafta içinde hiçbir sorunum kalmadı. Korhan hocanın ellerine sağlık. Saygılarımla,

Aİ, 2 Haziran, 2014, İstanbul

Oğlumuza ‘’makat fistülü’’ tanısı konulduğunda, kendimiz de hekim olmamıza ve çocuğumuzun şikayetleri ile ilgili tanı ve tedavi hakkında bir ön fikrimiz olmasına rağmen, güvenle danışabileceğimiz bir cerrah bulmamız gerekiyordu. Dr. Korhan Taviloğlu kendisi ile temasa geçtiğimiz ilk günden beri yakın ilgisi, bilimselliği ve insanlığı ile bizde bu güveni oluşturdu. Sorunumuzun ameliyat gerektireceğini tahmin ediyorduk ve Dr. Korhan Taviloğlu ameliyat önerdiği zaman kendisinin branşındaki bilgi, beceri ve deneyimini bildiğimiz için herhangi bir tereddüt yaşamadık. Yurtdışında yaşamamıza rağmen kendisine olan güvenimiz nedeniyle bu ameliyatı kendisinin gerçekleştirmesinin çocuğumuz için en iyisi olacağını düşündük. Gerçekten de ameliyatı başarıyla gerçekleştirdi. Ameliyatın iyi bir şekilde yapıldığını bir hekim olarak da müşahade etmemizin yanında hem bizimle hem de çocuğumuzla yakın, candan ve güleryüzlü bir iletişim kurması sayesinde bu stresli dönemin bizim için inanılmaz düzeyde pürüzsüz geçmesini sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

AG’nin ailesi, 16 Mayıs, 2014, Kanada

Makatta dayanılmaz ağrılar ile başvurduğum Korhan hocam hemoroid pıhtılaşması tanısı ile uyuşturarak ameliyatsız şekilde bundan beni kurtardı. Kendisine minnettarım.

MS, 09 Mayıs, 2014, İstanbul

Makat fistülü sorunumu gayet başarılı bir ameliyat çözen Korhan bey çok teşekkürler.

OT, 30 Nisan, 2014, İstanbul


Uzmanlık Alanları:
Genel Cerrahi
Kolorektal Cerrahi
Laparoskopik Cerrahi
Kanser Cerrahisi
Robotik Cerrahi
Endoskopi
Meme Hastalıkları