Özel Sekreter ve Randevu: (0212) 219 84 84 / (0530) 326 06 96
       

Hasta Görüşleri

Büyük abdes sonrasında şiddetli ağrılar çekince ve daha önceden elimle içeri itip yerleştirdiğim basurlar içeri girmeyince, makatta dayanılmaz ağrılar ile hocama gittim. Bana lütfen oturun deyince, ağrımdan oturmadığımı söyledim, hocam bana gülümseyerek ‘’ne zamandan beri böylesiniz, endişe etmeyin çözeriz’’ diyince inanın dünyalar benim oldu. Muayenede bana 4. aşamalı basurum olduğunu söyledi ve ‘’Longo ameliyatı’’ ile sorunumu çözdü. Ameliyatın ertesi günü farklı birisi olmuştum adeta. Korhan hocama sonsuz teşekkürlerimel.

AÜ, 29 Ağustos, 2014, İstanbul

Basur ve makat yırtığı nedeni ile dayanılmaz ağrılar çekiyordum ve yakın bir doktor arkadaşımın önerisi ile gittiğim Korhan hocam bu sorunumu kolonoskopi incelemesi ile birlikte ağrısız olarak çözdü. Ameliyattan sonra büyük tuvalet sonrasındaki dayanılmaz ağrılarım % 90 gibi azalmıştı. Hocama saygılarımla,

Sİ, 20 Ağustos, 2014, İstanbul

İki sene önce büyük abdest sonrasında şiddetli makat ağrıları çektiğimde birçok doktora muayene olduktan sonra Korhan hocama gitmiştim ve kendisi bende ‘’makat çatlağı’’ olduğunu söylemişti ve ‘’Botoks iğnesi’’ ile beni mükemmel bir şekilde tedavi etmişti. Üç ay önce yakınmalarım geri döndü, ancak bu sefer ağrı ile birlikte yoğun kanamalarda başladı. Yine Botoks yaptırma ümidi ile Korhan hocaya müracaat ettim. Hocamız bu defa ‘’makat çatlağı’’ ve ayrıca ‘’hemoroid’’ olduğunu söyledi. Bu defa kolonoskopi sonrasında ‘’makat çatlağı’’ ve ‘’hemoroid’’ ameliyatı yapmayı önerdi. Şükürler olsun ki kolonoskopi tahlilim temiz çıktı ve başarılı bir ameliyatın üzerinden tam 20 gün geçti, halen şikayetlerimde tama yakın düzelme olduğunu hissediyorum. Hocama müteşekkirim.

ES, 9 Ağustos, 2014, İstanbul

Makatımda aniden ceviz gibi bir şişlik oldu ve ateş almış gibi yanmaya ve acayip sancı yapmaya başladı. Sonradan kendi patlama yaptı ve hayvan leşi kokusu gibi berbat gibi saldı, ancak ben bu sırada çok rahatladım. Bundan sonra makattan akıntı derdim başladı. Bir yıl önce erkek kardeşimde aynı sorun olmuştu ve hem Ankara, hem de Bursa’da gitmedik barsak doktoru bırakmamıştık ve sonuçta Korhan hoca onu çift taraflı makat fistülü ve apseden ameliyat etmiş ve sağlığına kavuşturmuştu. Böyle olunca annem yine Korhan hocaya gidelim dedi ve atladık yanına gittik. Korhan hoca muayene eder etmez bende de kardeşim gibi makat fistülü olduğunu söyledi, ardından kolonoskopimi ve ‘’lazer ile fistül ameliyatımı ‘’yaptı. Bugün üzerinden bir aya yakın bir süre geçti ve nerede ise yaram kapanmak üzere. Hoca, deniz tatilime çıkmamı önerdi, bende inşallah bu sayede bir hafta tatil yapacağım. Hocamın ellerine sağlık.

BÖ, 04 Ağustos, 2014, Ankara

Bir yıldan beri büyük tuvalete zor çıkmaya başladım. Sonrasında makatta ağrı ve kanamalar olmaya başladı. Türkiye geldiğimde yaz iznimde Koahn hocaya gelmeye karar verdim. Hocam baktığında hem ‘’basur’’, hemde ‘’makatta yırtılma’’ olduğunu söyledi. Önce kamera ile barsaklarımı inceledi ve ardından çok başarılı bir ameliyat yaptı ve ertesi gün uçakla eyahat edebildim. Hürmetlerimle.

SA, 23 Temmuz, 2014, Fransa

Yıllardan beri kabızlık çektiğim için birkaç sene önce bana kolonoskopi tavsiye edildi, ancak canlı olarak yapılan işlem aşırı sancılı oldu ve doktor makata yakın barsak kısmından polipler aldı, ancak barsağım uzun olduğundan tamamına bakamadığını söyledi. Bende çok tatsız hislerle oradan ayrıldığımdan, bir daha kolonoskopi yaptırmam kararı aldım. Ancak, kabızlık sorunum dayanılmaz bir hal alınca, akrabalarımın tavsiyesi ile Korhan beye gittim. Korhan bey daha önce barsağımda polip bulunması ve tamamına bakılamamış olması gibi nedenlerle, kolonoskopi yapması gerektiğini söyleyince, inanın yanından kaçmayı düşündüm. Ancak, kendisi halimi çok olgunlukla karşıladı ve beni sakinleştirerek, kolonoskopinin benim için çok önemli olduğuna ikna etti. Kolonoskopiyi uyutarak yaptığından hiç ağrı duymayacağımı ekledi. Önce ben ikna oldum olmasına ama, yaşadığım kötü tecrübeden dolayı, çekeceğim acı konusunda çok endişeli bir şekilde kolonoskopi olacağım merkeze gittim. Korhan hocanın ekibi beni güler yüz ile karşılayarak, kolonoskopi tahliline hazırladılar ve sonrasında Korhan bey gelip bana çok güven verdi. Aynen bana söz verdiği gibi hiç ağrısız bir kolonoskopi oldu ve şükürler olsun ki barsağımda bir yırtılma falan olmadan tamamına bakıldı ve kolonoskopi tahlilim sorunsuz olarak bitti. Korhan hoca ve çok profesyonel olan ekibine sonsuz teşekkürler ederim.

NG, 10 Temmuz, 2014, İstanbul

İki aydan beri makatta dayanılmaz sancı, beze oluşması ve az bir kanama yakınmalarım olunca bir özel hastaneye gittim. Muayene eden cerrah ‘’makatta çatlaklık’’ olduğunu ve derhal ameliyat olmamı tavsiye etti. Aynı hastanede profesör olan ikinci bir hocaya muayene oldum ve o da acil ameliyat dedi. Bende yaptığım araştırmalar sonucunda bu işin riskli olduğunu anlayınca Korhan beye gitme kararı aldım. Hoca önce bir Botoks iğnesi deneyebileceğini ve olmazsa ameliyat edeceğini açıkladı. Bende Botoks iğnesini vurdurdum. Önce, biraz sancılarım kesilir gibi oldu, ancak kabız olunca bu defa şikayetlerim daha da beter olarak başladı. Bende Korhan beyle konuşarak iğneden bir ay sonra ameliyat yaptırma kararı aldım. Hoca uyutarak kolonoskopi yaptı ve hem makat çatlağımı, hem de var olan basurlarımı aldı. Ameliyattan bir gün sonra hastanede iken çok hafif yanma vardı, ama ağrı nerede ise hiç yoktu. Ameliyat öncesinde tarifi zor sancılar çektiğimden bu durum bana hiç etki etmedi. Hastaneden çıktığımda doğrudan işyerime gittim ve o gün 4-5 saat işlerimi halledip evime öyle döndüm. Korhan hoca 3-5 gün ev istirahati önermesine rağmen, sonraki günlerde de evde istarahat etmeden hergün işime sorunsuz olarak gittim. Bugün ameliyattan sonra tam 10 günü doldurdum, acım ve sancım nerede ise yok gibi. Korhan beyin ellerine sağlık.

SŞ, 9 Temmuz, 2014, İstanbul

5 sene önce makatımda dayanılmaz bir ağrı ile başlayan bir şişlik oldu ve bir cerrah apse teşhisi koydu ve şırınga ile cerahatı çekti. Bunun sonrasında nerede ise her sene bir kez ‘’makat apseleşmesi’’ oldu ve cerrahlar bunu yarıp boşalttılar. Daha sonrasında sürekli bir makat akıntısı başladı ve gittiğim doktor bana ‘’makat fistülü’’ olduğumu söyledi. Ancak, yaptığım araştırmalarda fistül ameliyatının kolay olmadığımı anladım, çünkü hem tekrarlama yapıyor, hem de abdest kaçıma sorununa sebep olabiliyordu. Bu nedenle hep ameliyattan kaçtım. Sonunda birçok ahbap tavsiyesi ile Korhan hocaya geldim ve bana gastroskopi, kolonoskopi ve gayet başarılı bir ‘’makat fistülü ameliyatı’’ yaptı. Hocama sonsuz saygılarımla.

MT, 30 Haziran, 2014, Kayseri

Makatta şişlik ve kanama yakınmalarım başlayınca, hem dost, hem de aile doktorumuz olan Korhan hocama gitmeye karar verdim. Kendisi beni teferruatlı bir muayene ettikten sonra, ‘’basur ve makat çatlaklığı’’ sorunum olduğunu söyledi. Yaşım gereği kolonoskopi yapmasının yararlı olacağını belirtti. Bana hiçbir şey hissettirmeden kolonoskopi yaptı ve aynı anda lazerle basurlarımı yaktı ve makat çatlaklığı içinde Botoks iğnesi yaptı. Kolonoskopinin yapılacağı merkeze yürüyerek geldim ve 2 saat içinde yürüyerek çıktım. Bir ay sonra bir sorunum kalmadı, hocamın eline sağlık. Hürmetlerimle,

MŞ, 13 Haziran, 2014, İstanbul

Bu ‘’kıl dönmesinden’’ çektiğimi, başka bir şeyden çekmedim açıkçası. Benim derdim tam 10 sene önce başladı ve o tarihte çok ünlü bir cerraha gittim ve bana ‘’kıl dönmesi ameliyatı’’ yaptı. Bundan 4 ay önce ameliyat yerimde ağrı ve şişlik başladı ve ben hemen durumu anladım ve huzursuz oldum. Yakındaki bir özel hastaneye gittim ve oradaki cerrah kıl dönmesinin tekrarladığını ve apse yaptığını söyledi, ‘’acilen seni ameliyata almam gerek’’ dedi. Bende hal böyle olunca cesaret edemedim ve antibiyotik yazmasını istedim ve ameliyat olmadım. Detaylı araştırmalar sonunda Korhan hocaya gitmeye karar verdim ve Korhan hoca bana kıl dönmesi apsesinin antibiyotik ile toparlamadığını söyledi ve ameliyatsız bir şekilde apseyi boşalttı ve kesenin içinden mübalağasız bi tutam kıl çıkarttı. Daha sonra kendisine birkaç defa pansuma gittim ve iltihap bu şekilde kurudu ve 3 ay sonra hocam ‘’kıl dönmesi için ameliyatsız lazer tedavisi’’ uyguladı ve beni bu derdimden kurtardı, kendisine müteşekkirim.

MG, 12 Haziran, 2014, İstanbul


Uzmanlık Alanları:
Genel Cerrahi
Kolorektal Cerrahi
Laparoskopik Cerrahi
Kanser Cerrahisi
Robotik Cerrahi
Endoskopi
Meme Hastalıkları