Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kıl dönmesi ameliyatı sonrası nüksten korunma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kıl dönmesi ameliyatı sonrası nüksten korunma
Kıl dönmesi ameliyatı sonrası nüksten korunma 7 Yıl, 7 Ay önce Karma: 1  
İyi akşamlar! Bugün doktorum kıl dönmesi için ameliyat önerdi ama acelesi yok dedi. Randevu aldım. Haftaya ameliyat olucam. 1 ay yatmam gerekliymiş. Dersanem de var. Haftada iki gün. Oturamaz mıyım dedim doktorum oturursun ama zorlanırsın dedi. "Nüks" diye bir kelime kullandı. İnternetten baktım. Sanırım nüksetmemesi için yatmam daha iyi olur demek istemiş. Tahminim doğru mu? 20 gün önce başka doktora gitmiştim merhem ve hap yazdı. 10 gün kullandım. Sonra gittiğimde o da ameliyat önerdi. Fakat hastaneden ayrılacağı için başka doktora gittim. Yani iki doktor da ameliyat dedi. Doktor; "Küçük bir şey olduğuna bakma 1 ay yatarsın", dedi. Biliyorum görmeden tanı yapmıyorsunuz ama ne yapmalıyım? Ameliyattan daha iyi yöntemler var mı? Ben Zonguldak'tayım. Anladığım kadarıyla küçük bir kıl dönmesi. Zaten tesadüfen arkadaşımdan öğrenmesen sivilce zanneder geçerdim. Sanırım erken teşhis. Bir de anesteziden bahsetti bu lokal aneztesi mi? Teşekkür ederim!
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 780
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kıl dönmesi ameliyatı sonrası nüksten korunma 7 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda, haftaya kıl dönmesi ameliyatı (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donm...pilonidal-sinus.html) olacağınızı belirtmiş ve ekibimizden ameliyat sonrası nüksü önlemek için görüş istemişsiniz. Ameliyat kararı alınan bir hastanın ve yakınlarının ameliyat öncesinde var olan soru ve çekincelerine, sadece ameliyatını gerçekleştirecek olan cerrah veya cerrahi ekip yanıt verebilir. Ameliyatların sonuçları; hastanın mevcut durumuna, olası risk faktörlerine, seçilen cerrahi yönteme, uygulanan merkeze, uygulayan cerraha, kullanılan araç, gereç ve teknolojiye göre değişkenlikler gösterebilir. Cerrahlar ameliyat öncesinde hastalarını ve yakınlarını, ameliyat tekniklerin farklılıkları, avantaj ve dezavantajları ve olası komplikasyon oranları, ameliyatın sonuçları ve vücutta oluşturacağı değişiklikler, ameliyatı takiben gerekebilecek tedaviler ve eğer varsa ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirirler. Bu nedenlerle, farklı bir cerrahın görüş bildirmesi ve telkinlerde bulunmasının, tedaviye olumsuz etkileri olabilir. Ayrıca, sosyal medya ve forum üyelerimizin % 65’i il dışı ve yurt dışı hastalardan oluştuğu için, bu hasta grubunda uygulamamızda bir değişiklik yapmamaktayız. Lütfen size ameliyat öneren cerraha başvurunuz ve mevcut sorularınızı kendisine aktarınız. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1