Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Hemoroidli Makat Sarkması
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Makat Sarkması
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Hemoroidli Makat Sarkması
Hemoroidli Makat Sarkması 5 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba.

Bende uzun yıllardır hafif bağırsak sarkmalı hemoroid vardı ve yaşamımı fazla etkilemiyordu, geçenlerde kanama (sanırım ağız kısmında kesik ya da çatlak) yapmaya başladı.

……………………………….. Hastanesi Genel Cerrahi den …………………………………. hocaya göründüm, ben normal hemoroid tedavisi için gitmiştim, …………………………………. hoca bana Rektum Prolapsus teşhisi koydu ve size yönlendirdi.

Sıkıntımı tam olarak açıklamam gerekirse; Normal zamanlarda sadece anüs ağız kısmında memeler var ve beni pek rahatsız etmiyor, dışkılamaya çıktığımda ve ıkındığımda ise beraberinde yan taraflardan şişkinlikler oluşmaya başlıyor ve ekteki resimlerdekine benzer bir hal alıyor. Yani bağırsağın sarkması sürekli değil, ıkındığımda oluşuyor (yaklaşık 1,5cm. genişliğinde) ve yaklaşık 12-18 saat sonra sönüyor, bu yıllardır böyleydi ama kanama yapmaya başlayınca beni korkuttu. Normal hemoroid memeleri ise zaten sürekli var.

Sanırım benim bu sorunlarımı tetikleyen ıkınma oldu. Tuvalette biraz fazla zaman geçiriyorum.

İlaç olarak …………………………………. hap ile …………………………………. fitil kullanıyorum (1-2 haftadır). Şu an kanama durdu, azaldı gibi. Tuvalete daha az gitmeye çalışıyorum.

Hocam, siz tedavi için ne önerirsiniz? Operasyona gerek var mı? Operasyona gerek varsa yaklaşık fiyat öğrenebilir miyim? Normal SGK'lı bir işçiyim. SGK'dan faydalanabilir miyim, anlaşmanız var mı?

Yol gösterirseniz sevinirim.

Teşekkürler...
tHeFaLcOn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 09/07/2018 14:42 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Hemoroidli Makat Sarkması 5 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızdan meslektaşımızın size makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html) tanısı koyduğu anlaşılıyor. Makat bölgenizin fotoğraflarını göndererek, ekibimizden yorum talebinde bulunmuşsunuz. Bu forumun amacı sanal ortamda hastalara mesaj, fotoğraf veya video görüntüsü üzerinden tanı koymak, tedavi yöntemleri önermek, fiyat bilgisi vermek değil, sorunu olan kişileri tedavileri öncesinde doğru yönde bilgilendirmektir. Ekibimizin SGK anlaşması yoktur. Bu tedaviyi, yurt çapında devlete ait tüm tıp fakültelerinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde, SGK kapsamında yaptırabilmeniz mümkündür.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1889
graph
Son Düzenleme: 09/07/2018 15:42 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Hemoroidli Makat Sarkması 5 Yıl, 8 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba.

O fotoğraflar şahsıma ait değil, hatta bir tanesi sizin sitenizden alınma, diğerleri ise Google görseli. Onları sadece fikir verebilsin diye ekledim, sıkıntı olacağını düşünmedim, kusura bakmayın.

Açıklamalarınız için teşekkür eder, başarılar dilerim...
tHeFaLcOn (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1