Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Doğuştan anal atrezi sonrası sorunlar
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Doğuştan anal atrezi sonrası sorunlar
Doğuştan anal atrezi sonrası sorunlar 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
Korhan Bey Merhaba,

Web sitenizi Google üzerinden buldum. Ben doğuştan anal atrezi dünyaya gelmişim. 2 günlükken kolostomi yapılmış ve 18 ay kolostomili şekilde kaldıktan sonra kolostomi kapatılıp yapay bir makat deliği yapılmış. Doğuştan kuyruk sokumu kemiğim de yok. Ayrıca yine doğuştan nörojonik mesaneyim ve bu sebeple 15 yaşımda mesane agumentasyonu geçirdim ve bağırsağımdan parça alınıp mesaneme eklendi. Kısacası büyük ve küçük tuvaletimi tutamıyorum. Küçükken bu pek problem olmuyordu fakat artık 25 yaşındayım ve bezle dolaşmak çok canımı sıkıyor. Ne kadar düzenli tuvalete çıksam da bu sorun devam ediyor. Makat yapay olduğu için çok geniş bir delik mevcut. Neredeyse baş parmağın girebileceği kadar. Sanırım bu normal bir şey değil. Merak ettiğim şey bu kaçırmaların sebebi bu olabilir mi? Ayrıca sizin tedavi yöntemlerinizle buna bir çözüm getirilebilir mi?

Bu durum gerçekten hayata karşı inancımı ve özgüvenimi yerle bir etmiş durumda. İdrar kaçağı için düzenli olarak sonda yapıyorum ve bu şekilde halledebiliyorum fakat dışkı için hiç bir çözüm bulamıyorum. Bir dönem 500 cc izotonik enjekte edip o şekilde boşaltım yapıyordum fakat artık 25 yaşındayım ve 2007 senesinde annemi kaybettiğim için benimle ilgilenebilecek kimse kalmadı.

Umarım mesajım dikkatinizi çeker ve bana bir cevap yazarsınız ve içimde bir umut ışığı tekrar belirir.

Teşekkürler.
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Doğuştan anal atrezi sonrası sorunlar 9 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Doğuştan ‘’anal atrezi’’ nedeni ile size kolostomi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/stoma.html) uygulandığı ve ayrıca nörojen mesane sorununuz olduğunu belirtmişsiniz. Halen idrar kaçırma ve dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) sorunlarınız olduğunu belirtmişsiniz. Bu sorunların tabii ki mevcut rahatsızlıklarınız ile ilgili olması beklenir. Bu tür bir durumda size pratik bir çözüm üretebilmek kolay değildir, ameliyatlarınızın gerçekleştirildiği sağlık kuruluşundan, geçmişteki sorunlarınızı bilmeleri nedeni ile bu konuda en fazla yardımı alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1